За чашкою кави

Чим зайняти дитину на дачі: 18 ідей для ігор і виробів

Якщо у вас є дача або будинок в селі, вашому малюкові крупно пощастило. У нього буде чудове, радісне літо. Хвилююче і пам’ятне, повне чарівних відкриттів, приголомшливих подій і дивовижних пригод. А для того, щоб йому не було нудно, запасайтеся ідеями, чим можна зайняти дитину на дачі.

Чим зайняти дитину на дачі: 18 ігор для дітей

Іноді мами скаржаться, що сидіти з дитиною на дачі нудно. Але хіба можна нудьгувати, коли навкруги стільки цікавого? Адже тим і чудова дача, що розваг тут вистачає. Для цього не потрібні ні спеціальні іграшки, ні розвиваючі посібники. Навколишня природа і умови життя вже самі по собі розвиваючі. Ми пропонуємо підбірку ігор і виробів, які допоможуть зайняти дитину на дачі.

 

Ігри з мильними бульбашками

Можна зробити мильні бульбашки своїми руками. Не лише рідина, але і пристрій, завдяки якому діти зможуть запускати на дачі не просто мильні бульбашки, а велетенські мильні бульбашки. Або щоб зайняти дітей на дачі, дайте їм соломинки для напоїв для видування мильних бульбашок.

Додайте в мильну воду фарби, і дайте дитині великий аркуш паперу, на якому ввона пускатиме бульбашки, які лопаючись, залишать різнокольорові кола.

Трек для іграшкових машин

Якщо ваша дитина обожнює машинки, побудуйте їй на дачі трек з підручних матеріалів, це надовго займе малюка.

Граємо на дачі у ферму

Якщо ж машинками дитину зайняти надовго не вдалося, запропонуєте їй побудувати ферму. Обов’язково з водоймою у вигляді тазу з водою, щоб було де відмити тварин. Діти, як правило обожнюють плескатися, так що є надія, що така гра їм припаде до душі.

Ткацтво

Так, так, ви не недочули. Ткацтво може здорово зайняти дитину на дачі. Варто тільки замінити звичні нитки рослинами і квітами, щоб вийшов квітковий килим або гобелен.

Якщо у вас огорожа на ділянці з сітки рабица, то можна дати дитині стрічки, якими вона “вишиватиме” на огорожі. А заразом розробляти дрібну моторику рук.

Портрети з листя, гілок і квітів

Майструйте з дитиною портрети зі всього, що попадеться на дачі під руку: використайте для аплікації квіти, листя, гілки, ягоди, дерев’яні спилы, глину, камінчики, шишки.

Будуємо курінь на дачі

Одна з найулюбленіших дитячих ігор на природі – спорудження куреня. Спочатку діти його будують, потім годинами обживають його. Якщо з куренем щось не задалося, то можна для дитини зробити намет з обруча або прикрасити дерево стрічками так, щоб вийшло затишне містечко.

Ігри на дачі з сонячним світлом

Ігри з сонцем – це відмінне зайняття для дачі. Найпростіше – це побудувати сонячний годинник або поставити фігурки і запропонувати дитині обвести їх тінь.

Смуга перешкод для дітей в саду

У безпечному місці натягніть між дерев стрічки або мотузки для гри (перевірте, щоб дитина не могла порізатися їх краями). Або повісьте обручі на гілки дерев. Придумайте завдання, наприклад, добути клад або врятувати кого-небудь, і відправляйте дитину проходити через смугу перешкод. Тільки поруч неодмінно має бути хтось з дорослих з міркувань безпеки.

“Полювання”: гра для дітей на природі

Не хвилюйтеся, нікого вбивати не треба. Щоб зайняти дітей на дачі, запропонуєте їм пополювати на природні матеріали певного кольору. Можна намалювати на листі паперу колір для полювання або ж узяти картонний лоток для яєць і пофарбувати осередки в ньому. Потім запропонувати дитині знайти квіти, листя, жолуді або камені відповідних кольорів.

Ще один варіант полювання – перерахувати (старшим написати, а молодшим намалювати) різне листя, дерева, овочі, фрукти, тварин, комах (а можна все упереміш), яких дитина повинна знайти в дачному селищі і відмітити галочкою, що вона змогла побачити зі списку за день.

Змагання для дітей на дачі

Якщо ви вивезли на дачу більше однієї дитини, то без змагань не обійтися. Це можуть бути перетягування каната, стрибки в довжину, біг наввипередки, попадання в ціль, біг в мішках.

Гірлянди з листя на дачі

Розвиваємо дрібну моторику і вчимося шити. Замість голки використовуємо звичайну гілочку.

Ігри з водою на дачі для дітей

Можна просто поставити таз з водою, щоб зайняти дитину на дачі. А можна додати трохи гумових качат і влаштувати перегони, підганяючи качок струменем води з пульверизатора. Або змайструвати з фольги гирло струмка, по якому пустити воду, щоб дітвора відправляла в плавання паперові кораблики.

Аплікації з рослин

Аплікації з природних матеріалів будуть набагато цікавіші, якщо їх треба буде робити не на альбомному листі, а на стіні будинку або на огорожі. Візьміть липку стрічку або шматок оракала, прикріпіть його до стіни так, щоб клейка сторона виявилася зовні. І все. Поле для творчості готово.

Також аплікації можна поєднати з “полюванням” і запропонувати дітям збирати не все підряд, а тільки предмети або рослини певних кольорів.

Робимо браслети з фруктів і ягід

Спершу треба зібрати ягоди фрукти, які ростуть в саду. Фрукти помити і порізати на невеликі шматочки. І потім за допомогою голки нанизати їх на нитку, щоб вийшов браслет. Можна також використати для браслета колечка або кульки із злакових сніданків.

Картини з листя і квітів

Створення таких полотен може стати відмінним зайняттям для дитини на дачі. Також можна запропонувати дітям зробити вітраж з кольорів і картонної коробки.

Театр тіней або ляльковий театр на дачі

Чим же зайняти дитину на дачі увечері. Якщо ви вирішили влаштувати дітям цифровий детокс і відмовитися від мультфільмів на час перебування за містом, пропонуємо вам відмінний варіант: влаштуйте на дачі театр тіней. Вирізаємо фігури з паперу, включаємо настільну лампу – театр тіней готовий.

Для лялькового театру можна використати як звичайні іграшки, так і зроблені своїми руками з підручних засобів.

Ігри своїми руками з каменів

Запропонуйте дітям на дачі або в селі зробити своїми руками з камінчиків ігри: доміно або фішки для гри “хрестики-нулі”. Знадобляться тільки камені, фарби, кисті і трохи фантазії. Плюс цих настільних ігор в тому, що їх не страшно втратити на вулиці і практично неможливо зламати.

Фото – thehousethatlarsbuilt.com

Гра в індіанців

Одна з улюблених дитячих ігор на свіжому повітрі, в яку можна грати в селі або на дачі, – це гра в індіанців. Дітворі треба бігати, кричати, скакати на “конях”, майструвати вігвами і “ловці снів”, навчитися розпізнавати дерева по листю і птахів по співу (“Коли зозуля прокукає три рази, підійди до старої яблуні, там тебе чекатиме вождь племені”), кидати спеціальні мішечки в мішень.

 

Тепер у вас є ідеї і фото, чим зайняти дитину на дачі або в селі, і в які ігри з нею пограти. Бажаємо веселого відпочинку!

 

Джерело – uaua.info