Діти

Чим зайняти дитину в 4 роки вдома

Дитину 4 років вже майже з повною упевненістю можна назвати дошкільником. У цей період йде її активний розвиток, як фізичний, так і інтелектуальний. Швидкими темпами набирає розвиток логіка, мислення, уява, емоційна сфера.

У віці 4 років для малюка важлива підтримка інших людей, особливо дорослих, – батьків і педагогів. Дорослі повинні ясно усвідомлювати, що зайняття з дитиною 4 років повинне мати не лише розважальний характер, але і пізнавальний і повчальний. (vseodetyah.com )

Вікові особливості дитини в 4 роки

Малюкові в цьому віці характерні наступні вікові особливості:

1. Активний фізичний розвиток. У цей віковий період діти стають дуже рухливими і винахідливими. Можуть виконувати різні гімнастичні вправи, стрибати, перекидатися, забиратися на сходи (шведська стінка). Координація розвинена ще в недостатньому ступені.

2. Висока пізнавальна активність, допитливість. Хлопці цього віку стають маленькими “почемучками”. Вони задають батькам безліч різноманітних питань, що підтверджує подальший розвиток мислення і уяви, логіки.

3. Активний емоційний розвиток. Діти у віці 4 років вчаться відчувати нові емоції, такі як образа, сором, смуток і злість. Хлопчики і дівчатка навчаються новим якостям: доброті, співчуттю, щедрості. Дорослим людям важливо пам’ятати, що емоції і почуття у дітей цього віку переважають над іншими сторонами їхнього життя. Не слід надавати великого значення надмірній емоційності малюка.

4. Подальший розвиток дрібної моторики рук, яку слід і далі допомагати активно розвивати.

5. Активний мовний розвиток дітей. Словниковий запас малюків до цього віку досягає близько 1500 слів. Батькам слід більше спілкуватися зі своєю дитиною, терпляче відповідати на її численні питання, щоб збільшувати її словниковий запас, розвивати мову.

6. Самостійність в побуті. Діти 4 років досить самостійні в побуті. Вони можуть самі одягатися, взуватися, умиватися, прибирати за собою іграшки, чистити зуби. Дорослим необхідно регулярно нагадувати своїм дітям про необхідність виконання тих або інших речей, що формує акуратність і самостійність хлопців.

Види занять з дитиною 4 років

Дитині 4 років можна запропонувати наступні види занять:

1. Активні: ігри з м’ячем (повітряний, фитбол, гумовий), танці, змагання (хто більше прибере іграшок, хто далі стрибне, хто далі кине), пошук схованого предмета, домашній боулінг (замість кеглів можна використати будь-які відповідні предмети).

2. Інтелектуальні: можна виконувати розвиваючі вправи на логіку, пам’ять і увагу.

3. Творчі: конструювання, пазли, мозаїки, кубики, ліплення з пластиліну або тіста, малювання (олівцями, фломастерами, пензликами, пальчикове, за допомогою трафаретів), вирізання, нанизування намистин (гудзиків, макаронів) на нитку (стрічку), сортування різних предметів з однієї коробки, зайняття з діроколом (особливо цікаво працювати з кольоровим папером), з білизняними прищіпками (наприклад, намалювати жовтий круг, вирізати і нанизати прищіпки: вийде сонечко). Творчого зайняття багато і вони роблять дуже позитивний вплив: розвивають дрібну моторику рук, усидливість, увагу, уяву, мислення, фантазію і логіку.

4. Заняття з розвитку мови: читання казок дорослими, спільне обговорення їх з дитиною, розучування невеликих віршів, спів пісень, домашній ляльковий театр, ролеві ігри (лікар, продавець, кухар, будівельник та ін.)

 

Занять з дітьми 4 років існує предостатньо, головне мати бажання і включати фантазію. Пам’ятайте, що малюк в 4 роки – це вже досить самостійна людина, яка в змозі зайняти себе сам і не турбувати батьків деякий період часу.