Психологія

Ігри для взаємопідтримки й довіри в родині

1. Родина робить коло. Хтось першим стає у центр кола, всі інші по черзі говорять добрі слова та компліменти до того, хто в центрі. Всі по черзі заходять у коло.

2. Формуємо коло. Співаємо ім‘я того, хто у центрі, в унісон по складам. Можна домовитись про ноту, в якій співаємо. Міняємося.

3. Хтось один стає у коло, всі інші підіймають його на руки, ледь похитуючи вгору та вниз, праворуч і ліворуч. Дорослий може сісти на стілець, а спиною обпертися на долоні родини.

4. Хтось один із родини у центрі. Інші підходять і починають повільно «погладжувати» його, при цьому не торкаючись. Руки мають залишатися на відстані 5-10 см. Можна уявно розмальовувати того, хто у центрі різними кольорами та розказати йому про це. Якщо «центровий» погоджується, можна фізично доторкнутися руками, дуже ніжно, як до квітки.

5. Хтось один із родини лягає на спину. Хтось торкається ніг, хтось – рук, голови, плечей. Добре ввімкнути музику, найкраще – інструмент ханг. Під музику кожен ледь постукує пальцями по тому, хто у центрі, як крапельки дощу. 3-5 хв.

 

Автор – психолог Антоніна Оксанич 

Зображення – Pascal Campion