За чашкою кави

Різдвяна казка Мюнстера

Поїхавши у справах в Німеччину, в м. Мюнстер (Північна Німеччина, недалеко від Кельна), ми не очікували, що потрапимо в казку. А точніше в Різдвяну казку. Правда саме Різдво повинне було настати трохи пізніше, та й ми були в місті у буденний день, але що відразу впадає у вічі, так те, що навіть у буденний день, працюють різдвяні ярмарки, і гуляє багато народу. А після роботи багато хто приходить на ярмарки сім’ями, збираються з друзями, п’ють глінтвейн, веселяться, насолоджуються різдвяним настроєм. Загалом, святкування Різдва в Німеччині починається задовго до самого свята.

 

Прикраса ялинок в Німеччині не панацея, а традиція, і як будь-яка традиція, це не змагання між містами у кого більше і пишніше, і яка ялинка яскравіша, а навпаки, традиційно в одному стилі, причому по усій Німеччині. При прикрашанні ялинки,в основному використовуються кольори натуральної хвої, золотих відтінків, червоний. І природно ніяких штучних ялинок, тільки натуральні.

Головна ялинка і собор в Мюнстері.

Собор Мюнстера

Головна вулиця міста

Традиційно на Різдво в Німеччині (як і по всій Європі) організовуються різні ярмарки. У Мюнстері їх декілька. Розташовуються вони на площах. Усі ярмарки не великі, але затишні. На ярмарках обов’язково є карусель, вертеп і рундуки зі смаколиками і сувенірами.

Вхід на один з ярмарків

Традиційно на усіх ярмарках продається зігріваючий і міцний напій – глінтвейн. Глінтвейн продають в чашках. Ніякого одноразового посуду! Глінтвейн коштує 5 євро з чашкою. “Навіщо мені чашка? І чому за неї потрібно платити”? подумаєте ви. Але насправді все просто, ви випиваєте напій, і повертаєте назад порожню чашку, при цьому вам повертають 2 євро. По суті, чашку ви орендуєте, а сам напій коштує 3 євро. Якщо ви хочете залишити чашку собі на пам’ять, в якості сувеніра, то просто нічого не повертаєте.

Ось в таких будиночках, можна купити глінтвейн і інші напої.

Для дітей теж є вибір напоїв, наприклад какао.

Окрім напоїв на ярмарках можна смачно перекусити. Меню різноманітне, але є пункти меню, які є обов’язковими : сосиски – подаються з гірчицею і булочкою, вартість 4 євро, різдвяні пряники, яблука в карамелі, ну дуже смачні (кисло-солодке яблуко і солодка карамель, м-м-м) і горішки в  паніровці з кориці і цукру.

Традиційний ярмарковий вертеп. Вертеп музичний і обертається.

Варто відзначити, що ярмарки хоч і різдвяні, але починають працювати задовго до самого свята, з кінця листопада і закриваються 30-31 грудня. Тобто для європейців Різдво важливіше, ніж Новий рік.

Автор: Юлія Виграненко. Фото автора.