Психологія

Адаптація до дитячого садка

Представляючи свого малюка в садку, батьки відчувають свої дитячі почуття, згадуючи особистий досвід відвідування дитячого садка. Я, наприклад, згадую про самотність.

І ось в цьому місці важливо відокремити одне від іншого – свій досвід від досвіду своєї дитини, адже він може бути зовсім інший.

Малюк дуже чутливий до емоцій батьків, якщо він відчуває їх явне занепокоєння, буде хвилюватися і сам, переймаючи сигнал про небезпеки. І навпаки, якщо дитині спочатку не все подобається в садку, але вона відчуває спокій батьків і їх довіру цього нового місця – дитина почне швидше адаптуватися.

Виникає питання, що можуть зробити батьки, щоб заспокоїти себе в цьому випадку, особливо, якщо у них є свій дитячий негативний досвід відвідування садка.

 

  1. Вибирати

Витратити достатньо часу, щоб обійти різні садки, придивитися до різних методик, педагогів, організації, атмосфери і т.п. Важливо вибрати той садок, який вам буде до душі (а не за рейтингами і рекомендаціями), де виникатиме відчуття безпеки.

 

  1. Познайомитися з вихователями

Вибудувати з ними доброзичливі стосунки, пам’ятаючи, що вони такі ж люди – недосконалі, але досить гарні, щоб довіряти їм дитину.

 

  1. Бути в контакті з дитиною

Говорити з нею про її будні, читати казки про садок, малювати враження, розігрувати театр. Наприклад, хтось з батьків, озвучуючи іграшку, розповідає, як пройшов його день у дитячому садку і питає про враження іншу іграшку, яку озвучує дитина.

Через таку арт-терапію можна зрозуміти більше про переживання малюка і провести чітку грань між своїм і його досвідом.

 

  1. Не квапте дитину

У кожного малюка різний період адаптації і різна потреба в спілкуванні. Дайте йому право на його почуття, не звинувачуйте себе за них і не намагайтеся відразу врятувати малюка, уберегти від переживань – це все нелегкий процес соціалізації. Завдання батьків – бути тилом, де дитина може пожалітися, поплакатися, утерти сльози і йти далі. Садок не зобов’язаний бути другою сім’єю.

 

Автор – психолог Антоніна Оксанич 

Джерело –oksanych.com.ua