Батьки

11 помилок, які допускають практично всі батьки, віддаючи дитину в дитячий садочок

Діти важче дорослих звикають до нових людей і обставин, а перше розлучення з мамою завжди сприймають болісно. Крики, сльози, буйні і мовчазні протести знайомі багатьом батькам. Але все це може виявитися лише розповіддю про чужий досвід, якщо підготуватися до адаптації правильно.

 

Ось найчастіші помилки, які допускають мами і тата, приводячи дітей в дитячий садок.

1. Віддають дитину в садок в дуже ранньому віці

В 1,5 року (коли більшість мам виходить на роботу після декрету) маленька людина відчуває дуже велику емоційну прихильність до батьків. Вона вже починає по-своєму відчувати цей світ, але не в усьому може самостійно розібратися. У цей період у крихітки формується поняття ближнього оточення, вона активно пізнає все навколо і потребує підтримки. Психологи стверджують, що розривання тісного зв’язку між матір’ю і дитиною в 1,5 річному віці може обернутися для обох сторін стресом, і не рекомендують віддавати малюка в садок раніше 3 років.

 

2. Порівнюють дитячий садок з роботою

Кожен батько хоч раз чув від дитини фразу «не хочу в садок». Але не всі правильно справлялися з цим маленьким протестом. Порівняння дитячого садокка і роботи в такій ситуації звичайна справа, але тільки ні до чого доброго воно не призводить. Дитина починає згадувати, якими втомленими мама і тато приходять з роботи, і ще більше противиться походу в садок. У цей момент місце з іграшками і добрими вихователями перетворюється в свідомості малюка в щось страшне. Звичайно, він не захоче туди повертатися.

Щоб уникнути подібного повороту подій, варто розібратися, чому дитина відмовляється йти до вихователів, чого вона боїться, за що переживає. Після з’ясування суті проблеми вирішити її буде набагато легше.

 

3. Роблять перерви у відвідуванні дитячого садочка

Мова тут не про хвороби та інші поважні причини, а про заохочення бажання дитини не ходити в садок. Кілька днів вдома не допоможуть дитині краще адаптуватися. Але зате вона швидко зрозуміє, що відвідування дитячого садокка необов’язково, і буде домагатися свого усіма силами.

 

4. Забороняють брати з дому в дитячий садок іграшки

Коли малюк несе в дитячий садок іграшку, він бере разом з нею частинку свого будинку. Малюк відчуває себе впевненіше, сміливіше, стає більш відкритим до спілкування. Тому ні в якому разі не варто забороняти йому брати з собою улюблені речі, навіть якщо це будуть не зовсім звичайні предмети: ложки, прищіпки або татові шкарпетки.

 

5. Уникають тактильного контакту і розмов після садочка

Будь-яка дитина (особливо маленька), яка починає звикати до дитячого садочкка, відчуває себе втраченою і самотною. Вона переживає розрив з батьками і сильно сумує. При зустрічі з мамою дитині дуже важливо відчути її любов і поділитися своїми емоціями. Хтось хоче посидіти на колінах, хтось – обійняти. Не варто відмовляти. Необов’язково витрачати на ігри і розмови багато часу, достатньо всього 20-30 хвилин в день. Однак важливо, щоб цей час було повністю присвячено спілкуванню.

 

6. Пропускають адаптаційний період

Батьки, які поспішають скоріше вийти на роботу, часом віддають дітей в дитячий садок відразу на повний день. Психологи настійно радять так не чинити і привчати дитину до садоку поступово, починаючи з декількох годин. Це знизить рівень тривожності малюка і зробить розлуку з матір’ю менш болючою.

 

7. Погано відгукуються про вихователів в присутності дитини

Важливе завдання батьків – сформувати у свого малюка позитивне враження про садок і вихователів. Він буде легше йти на контакт і залишатися без мами, якщо зрозуміє, що знаходиться в безпеці. Діти дуже легко зчитують емоції батьків, і якщо мати тривожна, збуджена, з негативом відгукується про вихователів, не варто дивуватися відмовам дитини йти в дитячий садок.

 

8. Вирушають після садочка в багатолюдні місця

Скупчення нових людей навколо маленької людини завжди стрес для неї. Тому після дитячого садка найкраще податися в тихе відокремлене місце, погуляти, поспілкуватися з малюком наодинці. А по приходу додому зайнятися спокійною діяльністю – поплавати у ванні, почитати книгу або помалювати. Відвідування гостей та інші жваві місця краще відкласти на вихідний день, щоб уникнути перезбудження дитини.

 

9. Не дотримуються розклада дня

Зазвичай діти, які дома жили поза певного режиму, в садочку відчувають додатковий стрес. Вони змушені звикати не лише до нових обставин, нових людей, але і до розпорядку. Розумним рішенням буде заздалегідь привчити дитину вставати, лягати і приймати їжу в один і той же час.

 

10. Розігрують зникнення мами

Знайома багатьом ситуація: дитина захоплена іграшками, а мама тим часом тихенько йде, щоб її не турбувати. Здавалося б, все правильно, нехай малюк грає. Але в той момент, коли виявить «пропажу» мами, він буде відчувати панічний страх і самотність. Такі раптові зникнення формують у свідомості крихти відчуття, що мама може кинути його і втекти в будь-який момент.

 

11. Поспішають, збираючись в садок

Дуже часто мами з кращих спонукань дають малюкові поспати перед садочком зайві півгодини. А потім починають квапити його, дратуватися і підвищувати на дитину голос. Чи варто говорити, що хорошого настрою ні у кого не буде?

З ранку дітям потрібно трохи більше часу, ніж дорослим, щоб прокинутися і прийти в себе. І більше часу, щоб дійти до дитячого садка, підготуватися і налаштуватися на день. Треба це враховувати.

 

Джерело – osvitanova.com.ua