Діти

Ігри – засинайки: як заспокоїти малюка перед сном

Як заспокоїти малюка перед сном? Це питання турбує всіх батьків. Адже повний енергії малюк ніяк не хоче укладатися в ліжечко і прощатися з днем, що йде. Часом здається, що його енергії вистачить на те, щоб стрибати і скакати всю ніч. Що робити?

Як допомогти малюкові заснути, щоб цей процес не затягувався на дві або три години? Адже втомлені за день батьки теж хочуть спокійно прийняти душ і вчасно заснути. Справитися з цим завданням тобі допоможуть ігри перед сном для дитини. Кроха навіть не відчує каверзи, коли улюблена мама замість того, щоб укладати її в ліжко запропонує цікаву гру. Така хитрість допоможе заспокоїти перезбудженну нервову систему малюка і підготує його маленьке тільце до природного продовження процесу – відпочинку.

 

Ми підготували ігри, які позбавлять тебе від вічних мук, і ти перестанеш задавати собі питання: як заспокоїти дитину перед сном?

Дочки-матері. За півгодини до сну запропонуй малюкові укласти спати його улюблені іграшки. Якщо у дівчинки це ляльки і пупси, то хлопчик з радістю укладе спати улюбленого плюшевого пса. Нехай малюк почне переодягати іграшки, відведе в ванну для чищення зубів і миття ніг, почне співати їм колискові, а після цього вимкни в кімнаті світло і скажи що потрібно мовчати, інакше іграшки не зможуть заснути. Така хитрість допоможе налаштуватися на сон і самій дитині.

Поміняйтеся місцями. Гра в дочки-матері навпаки допоможе малюкові побачити себе з боку. Запропонуй малюкові помінятися ролями. Ти будеш примхливої ​​донькою, яка ніяк не хоче вкладатися спати, а син або дочка нехай спробує бути суворим батьком і вгамувати свогю активну дитину.

Чарівна паличка. Коли будете робити чергові вироби з малюком, запропонуй йому змайструвати чарівну паличку (або купи готову в магазині). Використовуйте чарівну паличку для того, щоб укласти спати всі предмети в квартирі. Нехай перед сном малюк ходить по дому і окремо доторкається до предметів меблів зі словами: «Спи, диван!», «Спи, ліжко!». Після того, як він заколише всі предмети, настає час і доторкатися паличкою до себе.

Ведемо щоденник. Заведи з крихіткою щоденник, в якому ви будете перед сном записувати всі що трапилися за день події. Ще раз згадавши, як багато він всього пережив карапуз зрозуміє, що дуже сильно втомився і настав час відновити запас сил.

Хитра йога. Цей маленький секрет нагадує одну з вправ йоги, яка сприяє розслабленню тіла, уповільнює дихання і заспокоює. Після вечірнього душа, поклади дитині на живіт який-небудь предмет (краще, якщо це буде улюблена іграшка). Його завдання: дихати так, щоб іграшка «пливла» по животу, ніби по хвилях.

Розслаблююче купання. Відмінно заспокоюють малюка ігри з водою. Замість вечірнього душа набери малюкові ванну і дозвольте йому трохи там похлюпаться і пограти. Нехай пускає мильні бульбашки або переливає водичку з однієї баночки в іншу. Вода забере у малюка всю зайву енергію і допоможе привести в порядок нервову систему.

Порви папір. Збери старі газети, листівки або журнали і віддай їх дитині. Нехай малюк робить з ними все, що йому хочеться: рве на дрібні шматочки, жмакає, топче. А після цього збере залишки в спеціальне відро.

 

Автор – Світлана Дорошенко

Джерело – tvoymalysh.com.ua

Фото – depositphotos.com