Діти

8 крутих фільмів про виховання дітей

Кожна сім’я відрізняється, як і обставини навколо неї. І не існує чітких правил чи інструкцій з виховання, які вбережуть дитину від негараздів у майбутньому. Вчителі у школі, батьки, однокласники та друзі по сусідству — все це разом впливає на формування світогляду і не можливо проконтролювати наслідки. І чи потрібно? Кому цікаво обмірковувати цю тему — радимо подивитись фільми з нашої добірки:

 

1. Заплати іншому (Pay It Forward, 2000)

Життя Тревора ніколи не було безтурботним. Батько покинув дім, а мати — алкоголічка, яка пропадає на двох низькооплачуваних роботах, щоб все ж забезпечити сина. Він вчиться в не найкращій школі, але все ж надзвичайно кмітливий, як для 11-річного.

Одного разу в школі з’являється новий вчитель, який одразу привертає увагу учнів. Він дає всім незвичне завдання: придумати спосіб зробити світ кращим. Всі неохоче взялись за шкільний проект, а вчитель і не очікував серйозних результатів. На меті було — змусити учнів мислити глобально. Тревор, на відміну від інших, не просто виконав домашню роботу. Він дійсно взявся змінювати світ.

За його теорією — треба просто платити добром не у відповідь, а наступній людині. Таке геніальне рішення могло виникнути лише у того, хто занадто довіряє людям. Але все ж знайшлись ті, хто підтримав його рух і про теорію дізнались далеко за межами штату.

 

2. Капітан Фантастик (Captain Fantastic, 2016)

Фільм з Вігго Мортенсеном у головній ролі. Це історія про батька, який має свій погляд на сучасний світ та має на меті виховати сильних і незалежних дітей. Він вчить їх бути розумнішими за інших, формувати свою думку незалежно від телевізора та інтернету. Бути сильнішими за однолітків і вміти постояти за себе, вижити у будь-яких умовах. Отримувати знання та реальні навички, а не оцінки.

Вони живуть далеко від великих міст, але одного разу виникає потреба відвідати усім разом цивілізований світ: щоб потрапити на похорони матері. Діти та батько зіштовхнуться з такими випробуваннями, як осуд незнайомців і навіть бабусі з дідусем. Адже не всі поділяють погляди голови сімейства на виховання дітей.

 

3. Чарівна країна (Finding Neverland, 2004)

У головний ролях: Джонні Депп та Кейт Вінслет. Милий фільм для тих, хто ще трохи вірить у казку, як головний герой історії. Він пише сценарії для вистав, але ті виходять досить посередніми. Поки одного разу чоловік не зустрічає у парку дітей і їх матір. Діти дають йому натхнення написати знамениту історію про Пітера Пена.

Дорослий одружений чоловік, який проводить весь вільний час з маленькими дітьми та вдовою. Хтось бачить у цьому підозрілі мотиви, а інші розуміють, що не всім нам хочеться дорослішати. Інколи потрібно дивитись на світ так, як це роблять діти. Принаймні, щоб зрозуміти їх.

 

4. Гуртом Дешевше (Cheaper by the Dozen, 2003)

Том і Кейт — щасливе подружжя з амбіціями. Вони мріють не лише мати велику щасливу родину, але й при цьому побудувати успішну кар’єру. Спочатку з’явились заплановані діти, потім життя закрутилось і от вони батьки 12 дітей! Коли Том отримує вигідну пропозицію по роботі — всій родині доводиться переїхати. Кейт вирушає у відрядження, треба облаштуватись у новому місті, слідкувати за дітьми та при цьому добре зарекомендувати себе на новій роботі.

Це сімейна комедія, яка не тільки дає теми для роздумів про виховання дітей, але й просто підніме настрій.

 

5. Хористи (Boychoir, 2014)

Режисер: Франсуа Жирар. У центрі історії — талановитий 11-річний хлопчик Сет. Він жив з мамою, але після її смерті — потрапив до інтернату для хлопчиків. Маючи чудовий голос Сет співає у хорі. Згодом у хлопчиків-хористів з’являється новий викладач, який намагається причепити дітям любов до музики, до життя та до себе. Але це не просто — всі інші вихователі грають з юнаками у жорстоку гру, яка не має нічого спільного з правильним вихованням.

 

6. Підміна (Changeling, 2008)

Режисер: Клінт Іствуд. Роль матері грає Анджеліна Джолі, а дитини — Гетлін Гріффіт. Тільки заради такого складу талановитих людей варто дивитись фільм, хоч він трохи й вибивається із загальної тематики добірки.

У центрі уваги — самотня мати, яка вже півроку безуспішно намагається найти свого сина. Поліція довгий час не має ніяких новин, аж ось з’являється хлопчик, який підходить під опис. Він стверджує, що це його всі шукають. Проте героїня відмовляється визнавати, що це її син.

Фільм має незвичний сюжет, та заснований на реальних подіях.

 

7. Спілка мертвих поетів (Dead Poets Society, 1989)

У школі Вермонту для хлопчиків — з’являється новий викладач літератури (Робін Вільямс). Він перевертає внутрішній світ своїх учнів та впливає на подальше життя кожного з них. Це зворушлива історія про виховання дітей у складному підлітковому віці. Та про те, як важливо їх розуміти й підтримувати, а не змушувати підлаштовуватись під наші очікування.

 

8. Вільні письменники (Freedom Writers, 2006)

Якщо вам сподобався попередній фільм, то цей також припаде до душі. Знову тема виховання дітей вчителем. Цього разу — шкала не елітна та закрита, проте непроста. Діти у ній більше переймаються виживанням, ніж навчанням. Їх з народження вважають приреченими зазнати невдач, та чи справедливо це? Інколи потрібна всього лиш одна людина, яка у них повірить. Та докладе зусиль, щоб і діти повірили в себе. Продюсером фільму виступив знаменитий Денні ДеВіто, а головну роль вчителя — харизматична Гіларі Свонк.

 

А ви маєте улюблені фільми про виховання дітей чи з подібною тематикою?

 

Джерело – lviv1256.com