Діти

5 ідей чим зайняти дитину в погану погоду: граємо з калюжами

Мокра погода не повинна заважати прогулянкам. Парасольки, гумові чобітки і дощовики – достатнє екіпірування, щоб гуляти з дитиною під час дощу. Пропонуємо вам підбірку веселих ідей, які можна втілити тільки в дощ, або після нього, поки на вулицях ще є калюжі.

Дитина в калюжі зазвичай викликає в оточуючих подив. І даремно. Познайомиться з властивостями води в такому вуличному форматі – відмінна розвиваюча ідея. Літні калюжі не дозволять застудитися, навіть якщо ніжки промокнуть. А руки завжди можна вимити.

 

У що можна пограти з калюжами

 

Фокусники

Запропонуйте дитині випустити мильні бульбашки на калюжі. Цікаво буде спостерігати як вони тримаються на воді. Порівняйте як падають мильні бульбашки в калюжу і просто на землю.

 

Зайчики

Уявіть себе зайчатами і перестрибуйте через маленькі калюжки. В таких іграх головне – це придумати сюжет, в кого треба перевтілитися. Так набагато цікавіше.

 

Вимірювачі

Вимірюємо кроками, якого розміру калюжа. Також можна виміряти і глибину, як по чоботу, так і за допомогою палиці. Під час рахунку промовляємо «Один крок, два кроки, три кроки і т.д.». Таким чином паралельно закріплюємо узгодження слів у мові. Ще глибину калюжі можна виміряти дитячої лопаткою, черпаючи з неї воду в відерце. Порахувавши скільки лопаток, випускаємо водичку назад або переливаємо в іншу калюжу.

 

Дослідники

Зберіть кілька різноманітних предметів: камінчики, листочки, палички і тд. Кидайте їх по черзі в калюжу, і досліджуйте, які з них тонуть, а які ні. Нехай дитина спробує пояснити, чому. Також можна провести експеримент з фарбами, зафарбувати калюжі в різні кольори.

 

Шукачі калюж

Якщо зайці калюжі перескакують, то шукачі – навпаки, забираються в них. Можна бігати по калюжах, стрибати, танцювати в них. Головне – це правильний одяг. Якщо дощ теплий, досить високих гумових чобітків. Коли стане прохолодніше, допоможе не промокаємий костюм.

 

Джерело – uaua.info