Діти

Ігри з дитиною перед сном – цікаві та розслаблюючі

Існує думка, що дитина не повинна гратися ввечері, оскільки буде збуджена, активна, тож не зможете вчасно та спокійно заснути. Проте радимо батькам гратися з дітками перед сном. Головне – підібрати розваги, які дозволять дитині заспокоїтися, підготуватися до відпочинку. Також ці ігри можуть бути одночасно пізнавальними та розвиваючими. І не варто ігнорувати цей сімейний ритуал, адже така форма спілкування дуже зближує батьків з малюком.

 

Гра 1. Щоденник соньки

Заведіть з дитиною спільний щоденник. Записи у ньому повинні робити, звичайно ж, батьки. Але розповість складається з участю дитини. Запишіть коротко, що найцікавішого сталося у дитини за цей день. Дізнайтеся у синочка чи доньки, що найбільше порадувало чи здивувало, що нового дитина сьогодні дізналася.

Яка користь від гри: розвиває мислення, мовлення, словниковий запас.

 

Гра 2. Пальчикові малюнки

Намалюйте на спинці у дитини якусь літеру, фігуру чи цифру. Запропонуйте вгадати, що ви написали. Потім те саме дитина робить на вашій спині. Грайте до якогось рахунку, наприклад, до 5 очок.

Яка користь від гри: розвиває пам’ять, тактильні відчуття, дрібну моторику, виконує роль розслаблюючого масажу.

 

Гра 3. Кого запросимо у сни?

Загадайте для дитини якусь тварину. І давайте їй підказки – де живе тварина, які у неї розміри, якого вона кольору, що тварина вміє робити, що полюбляє їсти. У дитини є лише 5 спроб, аби вгадати звіра чи птаха. І саме його ви запрошуєте сьогодні до дитячих снів.

Яка користь від гри: розвиває пам’ять, дає нові знання про тваринний світ, розширює кругозір.

 

Гра 4. Чарівний гребінець

Візьміть гребінець та лагідно розчісуйте дитину (не важливо, хлопчика чи дівчинку) щоразу, як вона дасть правильну відповідь на запитання. Ставте дитині нескладні завдання, аби вона легко з ними впоралася. Наприклад:

  • Яка тваринка вся в голочках?
  • Яка пора року приходить після літа?
  • Скільки тобі рочків?
  • Як звати твоїх дідусів?

Припиняйте розчісувати дитину, коли вона помиляється.

Яка користь від гри: розвиває логічне мислення, пам’ять, розширює знання, а також гарно розслабляє, заспокоює дитину перед сном.

 

Гра 5. Цікаві кольори

Обирайте собі кожного вечора новий колір для гри. І по черзі з дитиною називайте звірів, комах, явища природа, овочі, фрукти, ягоди, які забарвлені в цей колір.

Яка користь від гри: розвито логічного мислення, пам’яті, уяви, дає важливі знання про назви та зовнішній вигляд представників флори, фауни.

 

Джерело – mamabook.com.ua