Діти

4 ефективних способи заспокоїти дитину старше 3-х місяців

Інколи батьки готові на будь-які вчинки і покупки, аби швидше заспокоїти свою дитину. Це, можна сказати, батьківський інстинкт! Недивно, що багатьом мамам щодня доводиться влаштовувати «театр одного актора» для єдиного глядача – малюка, щоб відволікти його від плачу.

За допомогою сліз, плачу, крику діти дають зрозуміти, що їх щось турбує або вони чогось хочуть (їсти, пити, уваги і так далі). Навіть якщо ви розібралися з причиною, заспокоювати все одно необхідно найскоріше, від сильного крику дитина може «захлинатися» в істериці, їй буде важко зупинитися. Від інтенсивної напруги голосових зв’язок у малюка може статися навіть спазматичний плач, із зміною кольору обличчя і затримкою дихання.

 

Прості та ефективні способи заспокоїти діток:

Взяти на ручки

Найшвидший і найдієвіший спосіб заспокоїти дитину – взяти її на ручки, притиснути до себе, погладити по спинці. Обійми – дарують відчуття тепла, спокою, захищеності. Отже мамині або батькові ручки – краща розрада для дітей будь-якого віку у всі часи.

 

Запропонувати попити

Можна дати малюку грудь, пляшку з водою або компотиком. Коли рот зайнятий питтям, то скрутно продовжувати хникати та вередувати. Деяким діткам пиття води добре допомагає зупинити затяжний плач. Не кваптесь, воду давайте пити по трохи і маленькими ковточками, щоб дитина встигала ковтати.

 

Перемкнути увагу

Постарайтеся відволікти, дати або показати щось новеньке, незвичне, дитина і забуде, чого плакала. Вибирайте доступні варіанти розваг – пошарудіти папірцем, зробити з нього кульку або літачок, посвистіти, показати на вулиці пташку або собачку. Звичайно, не варто вестися на провокації, діти швидко помічають взаємозв’язки. Якщо ви після кожних сліз даватимете нову іграшку або солодке, то дитя почне використовувати сльози, щоб отримати бажане.

 

Почитати книжку

Часто дітки не можуть заспокоїтися увечері, перед нічним сном починаються капризи та істерики. Із сльозами в деяких виходить зайва емоційна напруга за день. Спокійне читання казки – непоганий спосіб заспокоїтися і налаштуватися на сон. Не треба згадувати нудних викладачів, чиї лекції вас вганяли в сон, якщо монотонно і тихо бубніти, то малюк засне завчасно.

 

Спокій і лише спокій, із досвідом ви станете майстерно заспокоювати дитину з будь-яких приводів.

 

Автор – Вікторія Дідок

Джерело – svitmam.ua