Діти

Мова немовлят – 6 звуків малюка до року і що вони означають

Поки ваша дитина не навчиться говорити, вона спілкується з вами за допомогою своєї, особливої мови. Слухайте своїх дітей уважно, адже кожне їхнє «слово» має своє значення!

Малюки плачуть і багато. Зрештою, це кращий спосіб спілкуватися з вами. Але дитина не тільки кричить, вона також видає інші звуки.

«Немовлята дуже товариські. Різні звуки – це їх спосіб зв’язатися з вами і розповісти вам, чого вони хочуть і чого не хочуть.»

 Прачі Шах, американський педіатр.

 

Будь-які звуки, що видаються дитиною, є ознакою того, що ваша дитина розвиває навички, необхідні, щоб підготуватися до розвитку мовлення. Але що вони означають?

1. Вереск

Ці гучні звуки будуть залучати вашу увагу завжди. Вереск зазвичай означає, що ваш малюк або в захваті, або не в захваті від того, що відбувається – наприклад, якщо вереск з’являється коли ви підстригаєте йому нігті.

2. Кректання

Іноді діти видають цей звук, коли не можуть сходити в туалет, іноді, щоб зняти напругу, або висловлюючи розчарування або нудьгу. Коли малюк підростає, кректання може бути символом вимоги. «До кінця першого року ваша дитина буде кректати, показуючи, що вона хоче щось, і буде видавати цей звук поки не отримає бажане», – говорить Роберта Голінков, доктор філософії, професор психології і лінгвістики в Університеті штату Делавер в Ньюарку.

3. Гарчання

Протягом перших шести місяців багато дітей гарчать – спочатку це просто рефлекс, як плач. Але ваша дитина може почати робити гарчащі звуки (гррр) спеціально, тому що їй подобається відчуття, яке цей звук виробляє в горлі, стверджує Дайан Пол, доктор філософії Американської асоціації мовного язику. У міру того, як ваша дитина стає старше, вона може також гарчати, щоб висловити невдоволення, наприклад, коли вона не хоче, щоб її цілували, або вона злиться, що ви не годуєте її.

4. Фиркання

Приблизно через 4 місяці малюк може здивувати вас фирканням або хихотанням від задоволення. Спочатку сміх – це фізична відповідь на ваші дії, наприклад, на лоскіт. Пізніше, дитина починає сміятися над тим, що він бачить і це означає, що у малюка починає формуватися почуття гумору.

5. Зітхання

Ваша дитина почне зітхати, коли їй всього кілька тижнів. Такі зітхання можуть свідчити про те, що ваш малюк розслаблений і всім задоволений.

6. Балаканина

Не дивуйтеся, якщо ви почуєте монолог дитини на її власній мові! Немовлята починають «базікати» з 4-6 місяців, створюючи постійний потік різних голосних і приголосних звуків, схожих на слова. Дитина почне з найпростіших звуків, таких як «п», «б» і «м», а потім вони почнуть складатися в прості склади «ма», «па», «ба».

 

Автор – Вероніка Голубєва

Джерело – moirebenok.ua