Діти

19 цікавих ігор для однорічної дитини!

Джерело: instagram@pluswonderland

Якщо ви не хочете, щоб малюк малював на шпалерах, поливав водою диван або відгвинчував ніжки у стільця, доведеться постійно придумувати для нього захоплюючі завдання!

Ура, нам рік! Спритний годовасик надзвичайно активний, він усюди суне свій маленький цікавий носик, усім цікавиться, але захопитися іграшками так, як це роблять старші дітки, ще не зможе. Усі зайняття, запропоновані йому дорослими, він сприймає із захватом, у всьому намагається взяти участь, але концентрації уваги доки бракує.

 

У МИРНЕ РУСЛО

Для малюка, який тільки що навчився ходити, буде цікавий кожен закут, кожна шафка, дверці або поличка. Проте, незважаючи на те, що зайняти себе крихітка зможе і самостійно, залишати її одну в кімнаті не можна! Не забувайте про те, що крихітка нічого не знає про фізичні властивості предметів, у неї немає страху смерті, вона не боїться висоти, задухи, отруєння.

Карапуз ще не має ніякого уявлення про наслідки своїх ігор! Для того, щоб малюк не постраждав сам і не розніс вашу квартиру, направте його енергію в мирне русло, запропонувавши йому ігри з різною мірою самостійності. При цьому пам’ятаєте, що контроль за дитиною потрібний завжди.

 

Є два варіанти зайняття: спільні ігри малюка і мами і самостійна діяльність дитини, коли мамі треба вивільнити трохи часу для себе.

 

Джерело: instagram@ameliahannah

 

РАЗОМ З МАМОЮ

1.Книжки з картинками. Зазвичай в цьому віці малюки ще не здатні слухати довгі казки. Обмежтеся читанням коротких віршів, називаючи і показуючи різні предмети.

2.Малювання. Під силу навіть годовасику, треба тільки обзавестися пальчиковими фарбами. Вони не токсичні, легко змиваються з поверхонь і створені спеціально для малюків. А найголовніше – ними можуть користуватися юні художники, які ще не вміють тримати в руках пензлик. Дитячі витівки розвивають дрібну моторику, сприяють формуванню колірного сприйняття і до того ж чудово піднімають настрій. Для створення першого шедевра використайте зворотну сторону листа старих шпалер. Малювати можна і у ванні, на кахельній стінці, це дуже зручно, оскільки відразу можна помити і стіну, і самого художника.

3.Кубики і пірамідки. Покажіть дитині, як складати кубики (ставити їх в ряд або один на іншій). Три кубики – це вежа, яку так весело ламати. Станете будувати з кубиків будиночок або гараж, малюк обов’язково підключиться до вас і почне грати сам. Тоді його на декілька хвилин можна залишити займатися далі кубиками самостійно. Пірамідки потрібні для того, щоб дитина навчилася розуміти кольори і розміри. Покажіть, де найбільше коліщатко, де найменше. Нехай спробує надіти колечка самостійно.

Джерело: instagram@ameliahannah

4.Активні ігри. Догонялки, хованки, ігри на фитболі, ритміка і зарядка під бадьору музику дуже подобаються дітям. Різноманітити догонялки допоможуть дитячі тунелі, намети.

5.Ролеві ігри. Поки вони обмежуються діями, які ви щодня проводите з дитиною. Знадобляться м’які іграшки і ляльки-рукавички. Спробуйте погодувати ляльку, приготувати їй обід, одягнути її для прогулянки, посадити на горщик, покатати на машині, почитати книжку ведмедикові і так далі.

6.Залучення до домашньої роботи. Діти люблять допомагати мамі, наприклад, пилососити, мити посуд, поливати квіти. Вони сприймають ці дії як гру. Звичайно, нічого і розраховувати на те, що годовасик добре впорається хоч би з одним завданням. Вам, поза сумнівом, доведеться прибирати за ним, але така спільна діяльність чудово привчає дитину до праці. Дайте малюкові повозити по підлозі швабру або пилосос, потримати під краном чашку, блюдце – і крихітка буде щаслива. Спільне прибирання допоможе дитині орієнтуватися в навколишньому просторі, запам’ятовувати назви предметів, координувати рухи, розвивати моторику.

Таким чином, до півтора років карапуз буде вже здатний віднести білизну в пральну машину, покласти брудну пляшечку в раковину, зібрати свої іграшки.

Burda Media

 

Я ГРАЮ САМ!

Кожен новий предмет малюк бажає не лише подивитися, але і поторкати і спробувати на смак. Для мами, що виконує функцію ангела-хранителя, цей період часу дуже непростий, оскільки треба і стежити за безпекою дитини, і встигнути виконати масу домашніх справ. Вихід один – захопити крихітку чимось на 15-20 хвилин. Найважливіша умова для такого зайняття – безпека.

Сховайте чимдалі все, що може заподіяти шкода здоров’ю малюка: дрібні і гострі предмети, дезодоранти і освіжувачі повітря, лаки для нігтів, запальнички, сірники і так далі. Навіть якщо ваш малюк грає спокійно і тихо, перевіряйте його, щоб бути упевненими, що нічим небезпечним він не зайнятий.

1.Працюємо разом. Якщо ви читаєте, нехай дитина сидить поруч і дивиться картинки у своїх дитячих книжках, розмовляєте по телефону – дайте і крихітці стару трубку, пишете текст – посадить її поруч і дайте олівець і листок паперу. Навіть коли ви на кухні готуєте обід, дайте карапузові каструлю – нехай барабанить по ній або складає туди безпечні і негострі ложки-ополоники.

2.Нові старі іграшки. Дитині зазвичай швидко набридають навіть найкрасивіші і цікавіші іграшки, і кожного разу вона чекатиме “чого-небудь новенького”. Проте, чим більше іграшок у малюка, тим менше вони йому цікаві. Заведіть спеціальну скриню, з якої можна буде діставати декілька забутих “нових” дрібничок, приховуючи старі.

3.Матрьошка. Зараз малюкові дуже цікаві іграшки, які можна вставляти одну в іншу (за типом матрьошки). Окрім класичної іграшки це може бути набір кольорових скляночок, кухонні каструльки.

Burda Media

4.Каталка. Її можна котити, штовхаючи перед собою, або тягнути за мотузочок. Продаються каталки у вигляді машинок, коліс, звіряток. Подібну іграшку легко спорудити зі взуттєвої коробки.

5.Пакет з одягом, з якого малюк вже виріс, а також хустки і шалі. Діти люблять приміряти на себе різні дрібнички і красуватися перед дзеркалом.

6.Кухонне начиння. Підійде будь-яке кухонне начиння: каструлі, кришки від них, ополоники, контейнери, пластиковий посуд. Малюкові дуже подобається перебирати ці предмети, складати один в інший. Якщо ви готові терпіти шум, покажіть крихітці, як стукати ложкою по каструлі, або дайте їй дві металеві кришки. Гуркіт буде жахливий, але ефект настільки подобається дітям, що займає їх надовго.

7.Повітряні кульки. Надуйте їх не занадто сильно, щоб куля не лопнула в процесі гри. Покажіть дитині, як грати ними у футбол або підкидати.

8.Будиночок. Поставте поруч два стільці, накрийте їх ковдрою, відкиньте куточок – залізай, малюк! Можна зробити будиночок, накривши довгою скатертиною стіл. Тільки приберіть з нього усі речі, щоб на дитину нічого не впало, якщо вона зірве скатертину під час гри.

9.Нагодувати іграшку. Розсадіть ляльок або плюшевих звірів. Скажіть малюкові, що іграшкам пора обідати, і дайте йому паперові “продукти” – наприклад, вирізані по контуру у вигляді цукерок різних розмірів і кольорів. Покладіть перед кожною іграшкою картонні тарілки, нехай крихітка розкладає по них “пригощання”.

10.Старі кольорові журнали, або туалетний папір. Розтерзання паперу – це весело! Нехай крихітка рве його, розстилає, мне в грудки, протикає дірочки.

instagram@nashamama official

11.Чарівний мішок. Складіть в мішок невеликі предмети і час від часу пропонуйте їх малюкові. Зовсім дрібні речі – гудзики і намистини – зв’язуйте в намиста або пришивайте до шматочків тканини. Не забувайте оновлювати вміст мішка. Якщо у вас є удома порожні 5-літрові бутлі, в них можна заштовхувати дрібні предмети. А все, що “з’їсть” пляшка, можна потім розглянути через прозорі стінки.

12.Коробочка-сортування. Знайдіть коробку з декількома діленнями, розкладіть по них предмети різних сортів: каштани, велику квасолю, мушлі. Можна до цієї коробочки видати також пластикові ложки і декілька мисок. Дитина під вашим наглядом захоплено перекладатиме і сортуватиме дрібниці, заразом навчиться тримати ложку і переносити нею вміст без втрат.

13.Пересипання круп. На кухні можна дати малюкові декілька місткостей (чашки, миски) і будь-яку крупу. Запропонуйте крихітці пересипати її ложкою з однієї миски в іншу. Гру легко варіювати різними завданнями: насип в усі чашечки порівну, в одну миску більше, в іншу трохи менше.

 

Джерело – moirebenok.ua