Діти

Покусування грудей дитиною – що робити?

Якщо малюк в перший раз вкусив сосок мами, він не розуміє, що зробив. Але мама в цей момент відчуває біль. Її природна реакція – закричати або різко висмикнути сосок з рота дитини, може кричати на дитину і лаяти його.

Хоча стримати себе досить важко, але така поведінка при покусування грудей дитиною не можна допускати ні в якому разі. Почувши викрик мами, немовля може сильно злякатися, а потім взагалі відмовитися від грудей. Різко прибирати сосок з ротика малюка теж не можна, таким рухом легко травмувати шкіру ще сильніше, ніж при укусі. Якщо малюк стиснув сосок зубками, потрібно постаратися якомога швидше звільнити груди.

 – Ні в якому разі не витягайте сосок – великий ризик ще сильніше пошкодити шкіру, особливо, якщо у дитини вже є кілька зубів;

 – Дуже акуратно введіть в куточок рота дитини мізинець, потихеньку розведіть його щелепи. Не забираючи палець, звільніть груди;

 – Злегка натисніть великим пальцем на підборіддя малюка. Коли він відкриє рот, витягніть сосок.

Щоб припинити всі спроби дитини кусатися при годуванні, мамі потрібно показати йому – грати з грудьми не можна.

Дитина найбільше боїться залишитися без маминих грудей. Цей факт і потрібно використовувати, щоб припинити будь-які спроби прикушуйте сосок під час годування. Якщо малюк вкусив вас, заберіть у нього груди, строго погляньте йому в очі, спокійно скажіть слово «не можна» або «ні». Дитина з першого разу може не зрозуміти урок, але якщо це трапиться знову, повторювані мамою дії він запам’ятає – якщо він кусається, він позбавляється грудей.

Коли дитина, незважаючи на ваше «ні», продовжує бавитися з соском, прикушувавши його знову, відніміть у нього груди і покладіть його на ліжечко. Втративши грудей на кілька хвилин, малюк зрозуміє, що мамі не сподобалося його поведінка.

Якщо знову просить груди, знову прикладаємо. Кусає – відкладаємо, пояснюємо і йдемо з кімнати. Це треба теж робити спокійно, без сильних емоцій. Таким чином, ми показуємо, що не хочемо спілкуватися, коли дитина так себе веде. Через хвилину повертаємося, заспокоюємо, пропонуємо груди. Якщо починає сильно плакати, можна відразу зайти, взяти на руки, заспокоїти, але робити це без почуття провини, з внутрішньої упевненістю в своїй правоті.

 

Джерело – mamulyaclub