Психологія

ЛЮБИТИ дитину …

«З народженням дітей в будинку зникає порядок, гроші, спокій і безтурботність… І з’являється щастя» (автор невідомий)

 

«Хто не може взяти ласкою, не візьме і строгістю» (А.П. Чехов)

 

Батьківська любов формує мозок дитини і створює майданчик для здорового психічного розвитку.

Любов батьків допомагає регулювати поведінку дитини. Дитині легше слухати люблячих батьків.

Любов збагачує мозок дитини – серотоніном, дофамином, окситоцином, ендорфінами … і іншими корисними речовинами, які допомагають бути їй щасливою.

Любити – це ДІЯ супроводжувана словами. Діти спостерігають за вчинками батьків і хочуть чути слова любові, щоб побачити узгодженість в батьківських словах і діях;

Любити – це вміння ставити кордон, говорити твердо «ні», створюючи безпеку для дитини. Цього не люблять діти, але в наслідку дуже цінують.

Любити – це бути уважним до почуттів дитини, бути здатним розкласти стан «мені погано» на емоційні відтінки: «я роздратований, я розчарований, я ображений, я винен .. Саме так батьки допомагають дитині розуміти себе.

Дитина навчається емоційної регуляції, коли люблячі батьки чуйно відгукуються на те, що відбувається в даний момент з дитиною, переживаючи почуття разом з нею. Цей процес включає в себе визнання психологічної особистості, що відчуває і думає.

 

І ще!

Було відмічено, що серцевий ритм дитини синхронізується з серцевим ритмом батьків, так що якщо батьки розслаблені і спокійні, те ж відбувається і з дитиною. Батьківська емоційна врівноваженість – це стабільність і спокій нервової системи дитини.

 

!!! Підсумок:

  • Дитині важливо бачити турботу батьків, щоб навчиться піклується про інших;
  • Дитині важливо чути про те, яка вона хороша, щоб хороше і гідне помічати в собі і в інших;
  • Дитині важливо проводити час з батьками, щоб зміцнювалася впевненість в собі («батьки зі мною, значить я важлива»);
  • Дитині важливо, щоб її чули, і вона навчиться слухати себе та інших;
  • Дитині важливо, щоб її обіймали і вона зможе вибудовувати відносини маючи здорову прихильність;
  • Дитині важливо, щоб їй пояснювали і вона буде терплячою до інших;
  • Дитині важливо, щоб помічали її потреби і тоді вона буде більш чуйною до себе, до своїх потреб і до бажань і потреб інших;
  • Дитині важливо, щоб з нею грали і вона, будучи дорослою, обов’язково приємно помститься своїм дітям, граючи і бавлячись незважаючи на складний робочий день;
  • Дитині важливо, щоб її прощали і їй легше буде прощати себе і обходиться з помилками інших;
  • Дитині важливо, щоб їй довіряли і вона буде відповідальною і довіряти собі.

 

«Дитина – іноземець, вона не розуміє мови, не знає напрямку вулиць, не знає законів і звичаїв. Часом воліє озирнутися сама; важко – попросити вказівки і ради. Необхідний гід, який чемно відповість на питання. Поважайте її незнання!» Януш Корчак

 

Любити дитину – це надати сенс життя маленькій людині. Саме завдяки паливу любові вона буде добрішою і ніжніше до світу, буде здатною досягати успіху, не зациклюватися на помилках, створювати, експериментувати і ЖИТИ, приносячи в світ ЛЮБОВ!

 

Автор – психолог Наталя Простун