Батьки

Не буває нудних вихідних. Частина 2: Ляльковий театр.

Фото: Київський академічний театр ляльок

Повертаючись до теми про відпочинок з дітьми, не відкладайте на останнє місце похід до театру. Є багато різних думок з цього приводу, такі як: «мій малюк ще замалий – налякається, не висидить, почне плакати, капризувати». Але не треба думати, потрібно спробувати.

З якого віку починати ходити в театр? По різному. Але пишучі цю статтю, знайшла на сайт лялькового театру (вважаю, що починати театральні походи потрібно саме з лялькового) і, в розділі «Правила поведінки в театрі», помітила, що вистави можуть відвідувати діти старше 2-х років. Але, я думаю, що вік може бути і меншим, залежно від  зацікавленістю дитини світом книжок та казок. Також батьки можуть проводити для дітей вдома домашні лялькові театри, підготовлюючи дітей до походу в справжній театр. Це дуже весело і корисно, підказуючи батькам про готовність дитини до театру.

Якщо батьки не впевнені, що дитина висидить цілу виставу, візьміть квитки ближче до виходу. Помітивши, що ваша дитина вже відволікається і не хоче більше дивитися, просто виходбте, не заважаючи іншим.

Перший похід до театру моєї дочки відбувся, можна сказати, спонтанно, коли їй було 2,4 роки. Друзі запропонували погуляти і можливо сходити в театр. Ми гуляли по центру Києва і дійшли аж до лялькового театру на Грушевського. Чесно кажучи, я навіть і не знала, що це театр. Піднялися по парку і дочка каже – «Замок». А й справді, будівля театру дуже схожа на казковий палац, оточений парком, ззовні з скульптурами персонажів казок, фонтаном та лавками для відпочинку. От ми і зайшли в палац, а всередині справжня краса: все розфарбовано, виліплено, вирізьблено – потрапляєш у казку, яка починається з входу, продовжується у фойє, потім музей ляльок, фойє з акваріумом, тронна зала. Тут можна не просто прийти на виставу, а ще й погуляти по театру і отримати масу позитивних емоцій. Не забудемо і про дитяче кафе, де можна смачно підкріпитися.

Фото: dayting.com.ua

Зараз, до речі, театр пропонує екскурсійні програми «Знайомство з театром ляльок», а також надає можливість провести фотозйомку у своїх залах.

Перша наша вистава «Про курочку Рябу та сонечко золоте» запам’яталося надовго. По-перше, для дорослих об’єднання 2-х народних казок «Курочка Ряба» та «Ріпка» було неочікуваним, але цікавим. По-друге, дітки всі не просто висиділи, а й захоплено спостерігали за дійством на сцені, не відволікаючись весь час. До речі, вистави для малечі на одну дію йдуть приблизно 45 хвилин.

Всі декорації та ляльки яскраві, мальовничі, та в чудовому стані, хоча деякі ляльки залишилися від самого початку, а це аж з 1927 року., коли був заснований Київський академічний театр ляльок. Цей театр є найстарішим театр ляльок України.

Ми відвідали багато вистав і дочка була в захваті від світу казок, ляльок, а я від бездоганної гри акторів. Дуже задоволена театром, атмосферою, грою, організованістю, будівлею та технічною стороною. Думаю, для малюків це те, що треба!

Не зволікайте і пробуйте! Насолоджуйтеся відпочинком разом з дітьми!

 

P.S. В цьому театрі проводяться ще вистави для дорослих. Інформація, яка цікавить, а також купівля квитків, є на сайті театру.

 

Автор: Тетяна Кравченко