Здоров'я

Як не треба лікувати кашель

Як не варто лікувати кашель не лише у дитини, але і у себе і своїх близьких родичів.

Кашель – захисна функція організму, його реакція у відповідь на якій небудь подразник. Причин, які можуть викликати кашель, дуже багато і, відповідно, щоб правильно підібрати лікування, треба з’ясувати чому він виник. Отже, 5 найпоширеніших помилок при лікуванні кашлю:

  1. Лікування будь-якого кашлю практично в усіх сім’ях починається з “дай йому якого небудь сиропу або оті пігулки”. Самостійне призначення препаратів просто неприпустимо, особливо дітям. Різні препарати мають частенько прямо протилежний механізм дії (наприклад відхаркувальне і протикашельне) і здатні викликати пневмонію. Призначення ряду засобів від кашлю неприпустимо дітям до трьох літнього віку, а деяким і набагато пізніше. Також існують неприпустимі поєднання лікарських засобів здатних викликати отруєння.
  2. Наступний етап лікування, це прийом різних засобів за порадою фармацевта (які частенько і вищої медичної освіти не мають) і за порадою реклами. Так-так, “а на трамваї написано” до сих пір набагато вагоміший аргумент ніж рада доктора. Тут усе теж саме що і в п1.
  3. Лікування “домашніми” засобами. Тут окремо виділю усілякі розтирання і компреси, після яких дітей приносять в глибокій обструкції. Не треба це робити! Зараз кожна друга дитина алергік, навіть якщо її мабуть не сипле на цукерки і своїми діями ви тільки погіршуєте ситуацію. Пройшов час капусти з медом, козиного жиру, гірчичників і тому подібне. Пожалійте дітей.
  4. Інгаляції небулайзером! Показані не усім, не завжди і не чим попало. Можна зробити як добре так і украй погано. Тільки після консультації лікаря.
  5. Лікування кашлю по телефону або інтернету. Дуже погана ідея! Щоб призначити правильне лікування (чи не призначати його зовсім, оскільки у ряді випадків це взагалі не потрібно), лікар повинен бачити пацієнта. І це абсолютно не з шкідливості або жадання наживи, а тому що життя воно одне і воно безцінне! Безглуздо ризикувати життям і здоров’ям через лінь сходити до лікаря!

 

Будьте здорові!

 

Автор – Олена Суркова, Доказовий педіатр