Здоров'я

Цей грізний діагноз дифтерія

Сьогодні поговоримо про дифтерію

Це не грип і навіть не кір. Це досить серйозна інфекція з великим відсотком летальності і инвалидизкючих ускладнень, особливо в країні, в якій, можна вважати, повністю відсутнє специфічне лікування – сироватка. Особливістю дифтерії є те, що поширювати її можуть так звані “здорові носії” токсигенных штамів, коли навколо вас візуально усі здорові. Хто захворіє – рулетка… Дифтерія не завжди розвивається класично, як ангіна. Вона може вражати будь-які слизові оболонки, у тому числі очі, і навіть раневі поверхні.

 

Профілактика

Єдиний ефективний метод профілактики був, є і буде – ВАКЦИНАЦІЯ! І тут не все так просто! Не можна прийти і швиденько зробити щеплення, скажемо як від кору або грипу і через пару тижнів бути захищеним. Щоб сформувався достатній імунітет, необхідно мати первинний вакцинальний комплекс (ті самі три щеплення до року), а потім ревакцинації. Дорослі повинні ревакцинуватися кожні 10 років препаратами АДС-м, АД-м або бустрікс.

 

!Якщо лікар в поліклініці ставить вам діагноз ангіна, у вас обов’язково повинні взяти мазки на дифтерію. Це може врятувати вам життя!

!Елементарні правила гігієни знижують вірогідність передачі інфекції.

 

Бережіть себе і близьких! Повірте, прищеплюватися коли ви вже захворіли, буде пізно.

Подумайте про це зараз!

 

Автор – Олена Суркова, Доказовий педіатр