Розвиток

Які казки читати дітям

Батькам при виборі казки варто враховувати вік і характер дитини. Але при всіх розбіжностях дітей результат повинен бути один – радість. Батькам потрібно «остерігатися» книг, які приведуть до емоційного перенапруження і, можливо, викличуть бажання пошуміти

Малюкові потрібні короткі та прості казки, в яких маленькі діти здатні зрозуміти сюжет. Звичайно, класичні перші казки – «Колобок», «Курочка Ряба», «Рукавичка», «Ріпка» тощо. Вони для дітей 1-3 роки: героїв мало, сюжет простий і в ньому є елементи повторення.

Для маленьких діток казки треба читати повільно, з інтонацією, приміряючи на себе ролі різних героїв, гримасувати. Важливе емоційне читання. Крім того, маленьких дітей завжди порадують гарно оформлені книжки, з великими і яскравими картинками, які не перевантаженими деталями-дрібницями.

Для дітей 3-6 років казки повинні мати більш складний зміст, але бажано, без складних слів і речень. Чудовим варіантом стануть казки у віршах – підсвідомо подобаються дітям, і скоро малюк почне повторювати рядки.

Дитину цього віку можна починати знайомити з такими казками, як «Троє поросят», «Попелюшка», «Буратіно», «Незнайко» та інші. Відмінно підійдуть для старших дітей казки народів світу, а також Андерсена, братів Грімм, Пушкіна тощо.

Казки для цих дітей повинні бути уроком, приносити їм користь. Потрібно стежити за тим, чи усвідомлює дитина зміст прочитаного. Добре було б поговорити з дітлахами про це.

У віці 11 років і старші традиційну казку замінюють фантастика і пригоди. А значить, повинні з’явитися Льюїс Керролл, Жюль Верн, Марк Твен, Роберт Стівенсон, Конан Дойл.

Казок є безліч, головне, щоб ви читали разом з дітьми і обговорювали сюжети. Крім того, це допомагає подружитися.

 

Джерело – nashamama.com