Діти

Як зрозуміти, що дитину можна залишити вдома одну на деякий час

Навіть у найбільш люблячих батьків обов’язково настане момент, коли доведеться залишити улюблене чадо на самоті хоч на деякий час. Але як же відлучитися з дому і бути впевненим, що дитина не наробить дурниць і зможе сама про себе подбати?

Сьогодні ми поговоримо про те, в якому випадку батькам можна залишати дитину саму на кілька днів. Погодься, що життя непередбачуване і часом потрібно бути відсутнім, в той час як дитя з собою взяти не виходить.

 

Самостійність школяра

«Синові 10 років. Плануємо з чоловіком на вихідні з’їздити на дачу до друзів. Дитину хочемо залишити вдома, оскільки в гостях він все одно нікого не знає, та й інших дітей там не буде, а дорослі планують багато пити і мало спати. Питання в тому, чи можна його вже залишати одного вдома».

В даному випадку вік ніяк не можна назвати вирішальним фактором. Недарма деякі батьки і 16-річну дитину не наважуються залишити на ніч без нагляду. Зате величезну роль грають самостійність чада і ті навички самообслуговування, які він встиг опанувати.

Потрібно пам’ятати, що розвиток самостійності школяра лежить на плечах батьків. І якщо дитині дають більше свободи, дозволяють на рівних брати участь у дорослих справах (навіть начебто готування або прибирання), то він звикає до відповідальності і самостійності. Поспостерігай, чим дитина себе займає під час твоєї відсутності, чи може вона себе нагодувати або розважити.

Звичайно, не можна просто взяти і залишити дитину на добу або дві. Спочатку подивися, як вона справляється з відсутністю дорослих протягом години або двох, чи немає у неї страху темряви, чи може вона розігріти собі їжу, помитися, самостійно лягти спати.

Важливо і те, чи вміє чадо правильно реагувати в екстреній ситуації, чи пам’ятає важливі телефонні номери, чи знає правила безпечної поведінки поряд з відкритими вікнами і побутовими приладами.

Все це батькам варто проаналізувати і тільки тоді приймати відповідальне рішення, чи залишати дитину вдома одну, чи попросити когось за нею наглядати, або ж скасовувати відпочинок з друзями і залишатися вдома, якщо дитя поки що не готове ночувати на самоті.

Адже саме батьки нестимуть відповідальність, якщо в період їх відсутності з неповнолітньою дитиною трапиться якась неприємність. Чи варті ризики того? На цю відповідь нехай кожні батьки дадуть відповідь собі.

 

В якому віці ваша дитина залишалася сама вдома без нагляду дорослих?

 

Джерело – poshepky.com