Діти

Як розважити дитину, коли вона хворіє: 5 вдалих ідей

Будь-яка людина, не кажучи вже про дитину, втомиться лежати пів дня в ліжку і дивитися в стелю. Звичайно, мультики і ігри на планшеті на якийсь час розважать малюка, але є і ще сила-силенна занять, які зможуть його зацікавити і зробити процес одужання захоплюючим!

Джерело: instagram@job maker

МАМИНА УВАГА

  1. Не бійтеся відхилитися від режиму дня. Не треба дотримуватися чіткого режиму дня, коли малюк нездужає. Краще частіше підходити до дитини, вколисувати, гладити і обіймати. Мамине тепло – важлива частина лікування.
  2. Хворіючого малюка не можна сварити за капризи і шкідливу поведінку. Він собою в такому стані не володіє. Поки температура хоч не на багато, але вище за норму, мамі треба набратися терпіння і бути ласкавою і уважною.
  3. Діти часто чинять опір лікувальним процедурам. Постарайтеся бути твердою, але обійтися без примусу і насильства. Скажіть малюкові, що він дуже сміливий, що разом ви переможете хворобу, потерпіти потрібно зовсім трохи і за сміливість його чекає нагорода. Пообіцяйте почитати улюблену казку після уколу – і, звичайно, відразу ж виконайте обіцянку.

 

ЧИМ РОЗВАЖИТИ МАЛЮКА?

  • Коли температура спаде і дитина знову стане активною, вона може занудьгувати. Організуйте їй нескладне зайняття, щоб вона не маялася без діла. І при цьому продовжувала дотримуватися постільного режиму.
  • Скористайтеся спеціальним столиком-підносом. Він ставиться згори на коліна і дозволяє їсти, малювати, збирати пазли або мозаїку, лежачи в ліжку.
  • Дозвольте малюкові пограти з улюбленими іграшками необмежену кількість часу. Якщо крихітка буде у хорошому настрої – вона швидше видужає!

 

ІДЕЯ №1

Перегляньте разом з дитиною старі фотоальбоми з вашого дитинства, і навіть з дитинства бабусь і дідусів, якщо такі фотографії збереглися, одночасно згадуючи історії, з ними пов’язані. Ще дітям завжди цікаві історії про них самих, які вони просто не пам’ятають, тому що були занадто маленькими – як народилися, як ходили в дитячий садок, якими були в грудному віці, що смішного робили. Такі оповідання допоможуть дитині трохи відволіктися від свого стану – першіння в горлі або болі в животі, наприклад, і трохи легше його перенести.

Джерело: instagram@mom.anya _ kolvakh

ІДЕЯ №2

Підшукайте заздалегідь якісні аудіопостановки великого хронометражу, які дитина ще не чула, але напевно з цікавістю слухатиме. Запропонуйте дитині закрити очі і послухати казки або радіоспектаклі. Можна зробити це в навушниках. Дитина, можливо, до кінця постановки засне, і це добре, організму потрібний сон, тільки стежте, щоб в потрібний момент зняти навушники і вимкнути казку.

 

ІДЕЯ №3

Створіть навколо ліжка таємний притулок. Побудуйте форт з покривал, примостивши їх над ліжком, якщо є можливість. А потім забирайтеся всередину і читайте книжки з пригодами!

Джерело: theodysseyonline.com

ІДЕЯ №4

Запропонуйте дитині зайнятися творчістю. Навіть лежачи або напівлежачи можна робити в ліжку різні творчі речі. Можна в’язати лежачи, малювати олівцями і фломастерами або писати, закріпивши папір на металевому розносі магнітами. Велика різноманітність наборів для творчості зараз дозволяє підібрати дитині таку мастерилку, яка не забруднить ні її, ні ліжко, з яким без клопоту можна працювати лежачи.

Наприклад, робити фігурки з синельного дроту. Плести браслетики з гумок. Маленькі дітки можуть грати з ігровим тістом на великому розносі, воно не приклеїться до подушки або ковдри.

Джерело: instagram@playdoh

ІДЕЯ №5

Головоломки теж можуть скласти компанію хворій дитині, тільки такі як кубик Рубика і його всілякі варіації, змійки, кулі лабиринтуси і інші компактні варіанти.

 

Джерело – moirebenok.ua