Діти

Привчаємо дитину до горщика: 15 простих правил

Ви вважаєте, що прийшов час привчати дитину до горщика, але не знаєте з чого почати? Почніть з себе: перестаньте проявляти з цього приводу занепокоєння. Процес освоєння горщика дитиною пройде тим легше і швидше, ніж мама спокійніше до цього ставиться.

А слідуючи простим правилам, вам вдасться швидко навчити дитину користуватися горщиком.

1. Не варто починати привчати дитину до горщика до того, як вона навчиться контролювати процес сечовипускання і дефекації. Фізіологічні норми для кожної дитини індивідуальні, але орієнтовно ця навичка починає формуватися тільки після року, «дозріває» до двох, а стійкі умовні рефлекси очікуйте вже після трьох.

Доктор Комаровський наполягає, що раніше 18 місяців, не варто починати привчати дитину ходити на горщик.

2. Кращий час для привчання дитини до горщика – літо. Якщо дитина загралася, забулася, «сходила» в штанці, то немає ризику, що вона простудиться. А якщо ви передбачливо будете брати на прогулянку запасні трусики і штанці, то вам навіть не доведеться повертатися додому. Влітку дитину легко переодягнути на вулиці.

3. Якщо ви уважно спостерігаєте за дитиною, то напевно вже вивчили ознаки того, що вона збирається сходити в туалет. Дитина відчуває незручність, совається, завмирає. Ловіть ці моменти і висаджуйте дитину на горщик. Обов’язково похваліть за успішно зроблену справу.

4. Не змушуйте дитину довго сидіти на горщику. Якщо його сечовий міхур порожній – ваші старання будуть марними.

5. З попереднього правила випливає наступне: не давайте дитині іграшки, тетріс, телефон, пульт, планшет та інше, щоб утримати його на горщику. Це не допоможе йому навчитися ходити на горщик, навпаки, привчить до думки, що горщик – це таке місце для ігор.

6. Вибираючи горщик, віддавайте перевагу простій моделі з екологічної пластмаси. Різноманітні музичні та інші «креативні» горщики будуть сприйматися дитиною як іграшка, вона не зрозуміє його істинне призначення.

7. Слідкуйте, щоб горщик не був холодним, особливо в зимовий час. Якщо дитина буде відчувати дискомфорт, вона просто відмовиться сідати на горщик.

8. Поступово привчайте дитину до режиму: висаджуйте на горщик після і перед сном, перед і після прогулянки. Ні в якому разі не сваріть дитину, якщо перед прогулянкою вона відмовилася сходити на горщик, а як тільки ви вийшли на вулицю, стала проситися.

Дитина дійсно тоді не хотіла, а тепер отримала сигнал від мозку, що сечовий міхур наповнений, і його терміново потрібно спорожнити. Дитина не робить це вам на зло, і вона ще не може потерпіти. Враховуйте це.

9. Не сваріть взагалі ніколи дитину за промахи в горшочних справах.

10. Для привчання дитини до горщика можете використовувати рольові ігри. Покажіть, як ведмедик ходить на горщик. Ось він прокинувся, потягнувся, сів на горщик, і тільки після цього йде грати. Ляльці дитина може знімати штанці, щоб посадити на горщик.

11. Коли дитина справляє нужду, пояснюйте, що з ним відбувається. Дитина повинна знати, що таке «какати», «пісяти», щоб при виникненні потреби сходивши в туалет могла вам про це сказати.

12. Не тільки в період привчання до горщика, але і в наступні часи, надягайте дитині тільки такий одяг, який вона легко зможе зняти сама.

13. Дитина може відмовитися користуватися горщиком, тому що бачить, що дорослі ходять не на горщик, а в туалет. В такому випадку придбайте спеціальне дитяче сидіння на унітаз. Нехай дитина відчуває себе дорослим.

14. Головне правило привчання дитини до горщика – горщик завжди повинен знаходитися в доступному для дитини місці. І місце це не повинно змінюватися. Не привчайте дитину заради своєї зручності користуватися горщиком на кухні, при гостях і в інших невідповідних місцях і випадках. Щоб не довелося пізніше привчати ходити дитину в туалет в призначеному місці.

15. Що робити якщо дитина спочатку ходила на горщик, а потім відмовилася? Причин може бути багато. Горщик був холодним, дитину довго змушували на ньому сидіти або ж, що відбувається найчастіше, її занадто рано стали привчати до горщика. У такому випадку варто відкласти «горшкові» науку на час і спробувати повторити спробу через місяць-два, коли негативний досвід забудеться.

Тепер ви знаєте, як привчити дитину ходити на горщик, а також, чого не можна робити ні в якому разі, щоб не зіпсувати їй знайомство з таким важливим предметом. Бажаємо швидкого і безболісного привчання!

 

Джерело – uaua.info