Діти

Адвент календар для дітей – просто солодощі чи щось більше?

Адвент календар для дітей – що це таке? Просто солодощі чи щось більше?

Останнім часом все більше помічаю в магазинах календарі з малюнками Нового року та Різдва, а всередині цукерочки або шоколад. Все більше розмов серед батьків, що замовляємо дитині з закордону Адвенткалендарі. Так цікаво дітям їх відкривати та знаходити маленькі сюрпризи всередині. Що ж це таке – іграшка, солодощі для дітей? Ні, це набагато найважливіший символ свята в Католицькій та Протестантських церквах.

Почнемо зі слова «Адвент», яке походить з латинської мови та означає « Прихід». Адвент – це час очікування, що передує Різдву Христовому; це період Різдвяного посту серед християн Католицької та деяких Протестантських церквах. Сенс Адвенту подвійний. По-перше, це час радісного очікування та готування до святкування Різдва ( особливо це стосується дітей); по-друге – час для роздумів про прийдешнє друге пришестя Христа.

Так як Різдво святкують 25 грудня, а Адвент починається за чотири тижні до свята, той зрозуміло, що час Адвенту вже почався. (припадає на кінець листопада – початок грудня). А відповідно, дітки вже отримали Адвенткалендар – один з символів Адвенту.

Адвенткалендар поділений на 24 частинки за кількістю днів Адвенту. В перший день Адвенту (це неділя) дитина розкриває частинку під номером 1 і знаходить сюрприз: маленьку іграшку, цукерку, картинку, шоколадку… Кожного дня дітки відкривають віконечка з наступним номером, з’їдають або граються з сюрпризом і рахують, скільки днів залишилося до Різдва.

Адвенткалендар можна купити в магазині або зробити власноруч і вставити різні сюрпризи, які подобаються саме вашим дітям. Для виготовлення знадобиться небагато: власне бажання, підручні предмети ( папір, картон, тканина, клей, блискітки, фломастери, мотузки, конвертики, коробка…), святковий настрій та хороша ідея ( можливо з інтернета).

 

Другим символом Адвенту є вінок Адвенту, який зроблений з ялинкових гілок, в який вплетено чотири свічки. Першу свічку запалюють в першу неділю Адвенту, і так кожну наступну неділю по одній свічці, а останню запалюють на Святий вечір. Коли горить чотири свічки наступає Різдво, тим самим символізуючи світло свята. Вінками прикрашають як помешкання, так і церкви.

В Америці, наприклад, вінок Адвенту прикріплюють на вхідні двері, тому на ньому немає свічок, як і традиції їх запалювати.

Символічними кольорами Адвенту є червоний та зелений, тому саме ці кольори можна побачити всюди, як в приміщеннях, так і на вулицях, прикрашеними гірляндами. В цей час на площах встановлюють ялинки та розпочинається час різдвяних базарів.

Ялинки прикрашені гірляндами, ліхтариками, свічками. В великих містах, навіть, тиждень перед Різдвом називають тижнем світла, тому що всі вулиці світяться та мерехтять.

Адвент та Різдво – найважливіший, найрадісніший, найочікуваніший, найсмачніший та найсвітліший час для дорослих та дітей! В цей період звідусіль лунають пісні, пахне смачна традиційна випічка, мерехтять свічки на ялинках та вінках, а дітки розповідають вірші та насолоджуються святковими солодощами та іграшками з Адвенткалендарів.

Різдво та Адвент – світло для всіх!