Психологія

Адаптація до дитсадка: як перестати тривожитися за дитину?

Зазвичай діти йдуть у садочок не за власною ініціативою, а за потребою батьків. Чи то мама виходить на роботу, чи то втомилась бути з дитиною нон-стоп, чи то в родині з’явився молодший брат або сестричка. В будь-якому разі, якою б не була причина, вона – цілком поважна, але навряд залежить від бажання дитини.

Отже логічно, що батьки тривожитимуться за дитину, бо це новий незвіданий етап, звичне життя родини змінюється, дитина переживає стрес від адаптації. Але й батьки адаптуються і так само стресують. І було б набагато краще, якби знизити тривожність батьків до нуля, аби вони мали змогу вселити дитині впевненість, що садочок – нова безпечна і цікава реальність.

Як це зробити? Психологиня Анна Бикова радить обдумати всі-всі моменти і питання стосовно дитсадочка ще до моменту адаптації. Ось список варіантів, що може статися в садочку з дитиною:

Залишиться голодною, бо не сподобається їжа.

Нічого страшного. Навіть,якщо основна їжа не сподобається, дитина підкріпиться хлібом, а вдома ввечері з’їсть більше. І взагалі дитина не стане морити себе голодом.

Запісяється, обкакається і буде ходити в брудних штанах.

Якщо і буде, то не довше, ніж вдома до виявлення. Є запасний одяг, тож переодягнуть. Обов’язково переодягнуть, бо дитина в брудних штанах розповсюджує специфічний запах по групі. Ніхто – ні вихователь, ні няня цього не допустить.

Впаде, заб’ється.

Можливо. Але від цього ніхто не застрахований навіть вдома. Більше того, персонал садочка навчений першій домедичній допомозі і завжди зможе з вами зв’язатися, якщо це буде потрібно.

Інші діти можуть образити.

Можуть. Але це досвід. Школа спілкування,так би мовити. Якщо такого досвіду не буде в садочку, то він наздожене в школі чи у дворі.

Вихователь може образити.

Батьки налякані інформацією в медіа щодо звірячого ставлення персонала дитсадків до дітей. Можливо, таке дійсно мало місце в деяких дитсадках. Але в більшості дитсадків з дітьми працюють нормальні вихователі, які люблять дітей та свою роботу. Більше того, батьки заздалегідь обирають для власної дитини дитячий садок, а отже знайомляться з вихователями і нянями.

 

Текст на основі книги Анни Бикової “Мой ребенок с удовольствием ходит в детский сад!”

Ілюстрація: coralie.

Джерело – НеБийДитину