Батьки

Чим розважити в дорозі маленьких дітей

Багато хто подорожує з дітьми на машинах, автобусах, поїздах, літаках. Для деяких батьків такі поїздки перетворюються на справжню катастрофу. Маленьким непосидам нудно сидіти на місці, їх неможливо надовго захопити одним заняттям. А примхливі діти – видовище не для людей зі слабкими нервами, адже ті, малюки що плачуть змушують нервувати батьків (і нервувати оточуючих). Стурбовані мами готові на багато що, тільки щоб їх карапузи не плакали. Ось поради, що взяти з розваг в дорогу.

 

Ноути, планшети, Айпад, смартфони і т.п.

Не краща, хоча і найлегша ідея. Зрозуміло, що в гаджети можна залити безліч іграшок, мультиків і книжок, але слід враховувати, що дитячі очі швидко втомлюються. І зовсім не чудово дивитися мультики з маленького екрану в дорозі (дитину може заколисати, захопити настільки, що потім неможливо буде відібрати таку іграшку).

 

«Далеко-далеко на лузі пасуться Ко …»

Безглузда, але кумедна гра для самих маленьких. Дитина повинна вгадати, хто ж саме пасеться на лузі, пропонуючи свої варіанти. А пастися можуть не тільки коні, кози та корови, а й сама різноманітна живність: кішки, козулі, коали, койоти, шуліки, комарі, комашки і навіть космічні загарбники! Словесні ігри не вимагають ніяких матеріальних витрат і йдуть на ура.

 

Гра «Назви три …»

Спершу дорослий, а потім і малюк задають по черзі один одному завдання. Почніть з найпростіших: назви кольорів, тварин, комах, професій. А потім можна ускладнювати, наприклад, попросити дитину назвати три найсмачніших страви; три речі, які одягають на голову; три місця, куди ходить тато і т.д. Відмінна гра для розвитку і дітей, і дорослих.

 

Нова книжка

Ненадовго, але нові книжки з барвистими картинками зацікавлять малюка. Можна знайти книжки з наліпками, дитина буде самостійно їх відривати і клеїти в потрібних місцях.

 

Помалювати

Хороший варіант взяти в дорогу магнітну дошку. Не потрібно буде тягнути блокноти, олівці і фломастери. Однак старші діти все-таки з великим задоволенням малюватимуть саме олівцями, навіть самі подбають і зберуть їх в дорогу.

 

Поспівати пісеньки

Якщо така розвага доречна, то вперед! Можна банально включити радіо і підспівувати. І слова нові вивчите, і повеселитеся.

 

Порахувати

Не важливо, що рахувати (можна пальчики на руках, а можна проїжджаючі червоні машини), це корисне заняття. Головне, сам процес підрахунку (можна навіть змагатися, хто більше нарахує).

 

Намиста

Різнобарвні слінгобуси – розвага для розвитку дрібної моторики. Намистини мають різний розмір, малюкам подобається перебирати їх, одягати і знімати намисто. Намистини також можна порахувати, вивчити кольори і навіть спробувати на зуб!

 

Мильні бульбашки

Якщо буде можливість попускати мильні бульбашки, то просто відмінно. Витрати мінімальні, а розвага як мінімум хвилин на десять – двадцять.

 

Повітряні кульки

Кульку можна надувати, здувати, надувати і відпускати в політ, можна надути кульку, зав’язати і намалювати на нім забавне личко.

 

Дрібні ляльки і машинки

Машинки можна катати по всіх поверхнях, а ляльок можна як мінімум переодягати, а деяких і розчесувати. А якщо включити фантазію, то такими іграшками можна пограти в рольові ігри або в банальне «ку-ку», сховавши іграшку в сумку або кишеню.

 

Пальчиковий театр

З усіх боків класне заняття: зручно брати в дорогу, недорого, розвиває уяву. Купуєте або самостійно робите пальчикові іграшки. Навіть можна знайти в інтернеті схеми паперових іграшок, потрібно буде тільки роздрукувати, прикрасити, вирізати і склеїти фігурки звірів і людей. Одягаєте на пальці (свої і малюка) фігурки і придумуєте казку або обіграєте усім відомі.

 

Легкої вам дороги!

 

Автор – Мадам Ред

Джерело – svitmam.ua