Розвиток

Вчимо букви: найкращі українські абетки для дітей

Пропонуємо вам добірку найцікавіших українських абеток для дітей made in Ukraine, які допоможуть вашій дитині легко та весело вивчити літери та посприяють перетворенню навчання на захопливу гру.

Рано чи пізно кожні батьки замислюються над придбанням абетки для своєї малечі, адже абетка – це та основа, яка найкраще може допомогти дитині в засвоєнні алфавіту та навчить її правильно складати літери в слова. І так хочеться знайти саме ту абетку, яка стане найліпшим другом для дитини і допоможе їй легко та цікаво вивчити всі літери українського алфавіту!

Сьогодні українські виробники для дітей виготовляють абетки на будь-який смак: книги, плакати, пазли, картки тощо. Яку саме абетку придбати малюкові, обирати лише вам. Можливо, це буде й не одна абетка, бо все частіше батьки вивчають літери алфавіту з дитиною, використовуючи кілька різних абеток. Ми зібрали для вас найпопулярніші, перевірені цілими поколіннями, найцікавіші та найбільш незвичайні абетки від українських виробників, на які вам неодмінно варто звернути свою увагу.

 

Українські абетки для дітей від українських виробників

Класичним варіантом абетки для дітей є, звичайно ж, книга. Для найменших читачів чудовим вибором стане українська абетка у вигляді книжечки-картонки від українських видавництв, для старших діточок уже можна придивлятися й книжки з м’якими сторінками. 

 

«Абетка» від видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» була й залишається найбільш популярною абеткою. Вперше видання було надруковане у 1992 році й з тих пір завоювало любов батьків і дітей. Кумедні ілюстрації, оригінальні віршики до кожної літери, англійський алфавіт на останньому розвороті – все це ви зможете знайти в чудовій книжці-картонці.

 

Ще одним чудовим варіантом для вивчення літер з малюком стане «АБЕТКА. Великі літери» від видавництва «Розумна дитина». Це теж картонна книжка, як і попередня абетка. Єдина відмінність полягає в тому, що кожна літери тут зображена на всю сторінку. Така українська абетка неодмінно сподобається найменшим дітлахам, адже літери одразу ж привертають увагу.

«Абетка» від «Видавництва Старого Лева» приваблює діточок і батьків в першу чергу цікавими віршиками й відповідними малюнками. Книжка-картонка дуже яскрава, проте це різноманіття кольорів не виїдає око і дитина зможе достатньо довго роздивлятися ілюстрації, повторяти літери та читати віршики разом із батьками.

 

У «Видавництва Старого Лева» є ще одна чудова українська абетка, але для старших діток – «Абетка ремесел і професій». З такою книжкою дитина не лише засвоїть літери українського алфавіту, а й більше дізнається про різні професії. Книжка ідеально підійде маленьким «чомучкам» та їхнім батькам, які з її допомогою зможуть пояснити особливості різних фахів і ремесел.

 

Малюк відмовляється вивчати літери? Не вдається привчити дитину до читання? Спробуйте зацікавити незвичайною «Абеткою монстрів» від видавництва Vivat. Ми впевнені, що в компанії із такими смішними монстрами вивчати літери дитині буде веселіше. 

 

«Абетка для малят про звірів та звірят» — ще одна чудова абетка від видавництва Vivat, яка познайомить малюка з різноманітним тваринним світом і допоможе зробити вивчення алфавіту й цифр веселим і цікавим. А добрі й кумедні ілюстрації не залишать байдужим жодного читача!

 

Прилучати дітей до прекрасного потрібно з дитинства, тому батькам, котрі бажають розвити у дитини художній смак змалечку, підійде «Абетка» від видавництва «Основи». Унікальність цієї абетки для дітей в тому, що кожна літера в книжці проілюстрована шедеврами з колекції Національного музею мистецтв Богдана та Варвари Ханенків. Це справжній художній альбом для дітей дошкільного віку та молодших школярів. 

 

Якщо ви, як і багато сучасних батьків, виховуєте дитину-білінгву, тоді обов’язково зверніть увагу на «Українсько-англійську абетку» від видавництва «Фонтан казок». Малюк в ігровій формі легко вивчить усі літери англійського алфавіту та запам’ятає на кожну з них ключові слова завдяки невеличким віршикам українською мовою.

 

 Окрім книжок вивчати літери з дитиною можна ще й з допомогою карток. «Абетка в картках “Читайка”» від видавництва «Школа» стане чудовим помічником батькам, а дитина з цікавістю буде складати слова з літер на картках, міняти їх місцями та просто грати. Літери поділені за кольорами: голосні – червоного кольору, приголосні – синього, а м’який знак – зеленого.

 

Дерев’яна абетка – безпечний та унікальний спосіб вивчення літер з дитиною. «Українська абетка» від компанії EMBI – приклад того, що така іграшка може бути розвивальною, цікавою та ще й з елементами творчості. Літери з такої української абетки-сортера можна складати як пазл, обводити їх на папері, розфарбовувати, робити зліпки з піску та навіть використовувати для декупажа. «Абетка» зроблена з міцної фанери без використання лаків та фарб.

 

 Український бренд «Зірка» пропонує діткам вивчати літери разом із «Розвивальною грою-пазлом АБЕТКА». І це чудова ідея! Окрім того, що малюк вивчає літери української абетки, так ще й розвиває дрібну моторику, намагаючись правильно скласти пазл. Проте збирати іграшку рекомендується діткам від 3-х років, бо пазл складається з дрібних деталей.

 

 Яке ж то вивчення літер без плакатів? Вони бувають звичайними, бувають інтерактивними, а бувають і дуже «активними». «Абетка Йога» – це унікальний дитячий продукт від «Корпорація Абетка». З таким незвичайним плакатом, дитина зможе всебічно розвиватися, повторювати український алфавіт та практикувати асани дитячої йоги.

 

Без ґаджетів у сучасному світі просто нікуди. Тому й не дивно, що зараз з легкістю можна знайти додатки для дітей, які дозволяють вивчати літери на планшеті, комп’ютері чи смартфоні. «Мишеняткова абетка» – це дитяча інтерактивна гра, розроблена українською командою професіоналів для інтелектуального розвитку кожної дитини навіть на сучасних девайсах.

 

Дуже легко розгубитися при виборі української абетки від українських виробників. Але усім батькам дуже важливо пам’ятати, що при виборі української абетки в першу чергу треба звертати увагу на якість продукту: малюнки, тексти та поліграфія.

Також варто пам’ятати і про те, що в першій абетці дитини всі літери повинні обов’язково бути чіткими та друкованими, щоб малюку було простіше їх запам’ятати. Обирайте абетку та вивчайте літери українського алфавіту легко та із задоволенням!

 

Джерело – www.uaua.info