Діти

Коли мама втомилася: 10 малорухомих ігор для дітей

Навіть у самої люблячої і дбайливої мами настає момент, коли сили її покидають, і вона більше не може витримати активного ігрового темпу свого маленького енерджайзера. Як можна розважити дитину у такому разі?

У щоденний список завдань молодої мами входить не лише турбота про маленьку крихітку, але і необхідність поєднувати цю роботу з багатьма побутових завдань. А посилює ситуацію – вічна рутина на тлі постійного недосипання. І тому немає нічого дивовижного, що в певний момент запас її сил може просто закінчитися, як правило, таке відбувається ближче до вечора або в пообідній час.

Але як пояснити дитині, чому у мами пропав ентузіазм, адже вона як і раніше повна енергії і чекає розваг? Знайомо? Ось тут тобі і прийдуть на допомогу наші ідеї для спокійних малорухомих ігор з дитиною, де основний “удар” навантаження доводиться на самого малюка, а тобі знадобитися лише сидіти або лежати поруч і все контролювати.

 

Скриня скарбів

В нашому випадку це буде не скриня, а будь-яка стара сумка, яка зберігається у тебе на випадок “а раптом згодиться”. Її необхідно наповнити скарбами для малюка, щоб він потім міг довго діставати і розглядати їх (баночки з-під чаю або кремів, шпильки, брелки, блокнотики і все, що може бути йому цікавим). Пам’ятай! Тут важливо дотримуватися правил безпеки, така гра буде цікава дитині від 1,5 до 4-х років, а тому не клади до сумки маленькі предмети, які вона може проковтнути. Також не варто занадто часто давати дитині цю гру, адже розглянувши предмети один раз, вона швидко втратить до них інтерес. Намагайся чергувати цю розвагу з іншими варіантами.

 

Модний подіум

Це захоплююча гра для дівчаток у віці від 3 до 6 років. Підготуй великий пакет, в який складатимеш увесь незатребуваний вже одяг, а також аксесуари у вигляді шаликів, косинок і інших дрібниць. У потрібний момент просто діставай пакет і пропонуй доньці пограти в модельєра і не обмежувати свою фантазію. Я обожнювала подібну гру в дитинстві, не було подібного пакету з речами, в хід йшли штори, покривала і мамині найкрасивіші сукні.

 

Лікарня

Ця гра принесе подвійну користь. По-перше, дитина буде довго захоплена лікуванням ляльок, трансформерів і плюшевих звіряток. А по-друге, гра, де крихітка сама виступатиме в ролі лікаря, допоможе їй здолати страхи перед походами в справжню лікарню. Тобі знадобиться багато різноманітного інвентаря (набір для лікаря, використані коробочки і баночки від мікстур з ложечками і дозаторами, шприци без голок, бинти, груша для клізми і все, що ти можеш знайти у себе в шафі, пам’ятаючи про безпеку малюка).

Курінь

Ми з братом обожнювали в дитинстві будувати різні барикади з підручних матеріалів і предметів меблів, тому можу з упевненістю сказати, що ця гра зможе зайняти дитину надовго. Збери в одному місці все, що може підійти для цих цілей. Старі покривала, ковдри, пуфи, диванні подушки і табурети. Нехай дитина проявляє свою архітектурну майстерність.

 

Ледачі хованки

Чи можна грати в хованки, не встаючи з дивана? Можна! Суть гри полягає в тому, що ти сидиш на дивані, а крихітка ховається, де захоче. Ти повинна голосно шукати малюка, перераховуючи усі місця, де він може сидіти. Так триває до тих пір, поки ти не вгадаєш.

 

Пікнік для іграшок

Відмінне проведення часу під час підвечірку. Усади дитину на теплий плед або ковдру, включи приємну спокійну мелодію (наприклад, звуки птахів або морського прибою). На покривалі розсади улюблених плюшевих ведмедиків і зайчиків малюка, поклавши перед ними яблука, печиво і дитячий набір для чаювання.

 

Лялькові розсилки

Запропонуй крихітці гру в посилки. Уявіть, що від ляльок, роботів або м’яких іграшок вам повинні прийти різні посилки або листи. Завдання малюка – упакувати вантаж і доставити його до тебе, використовуючи для цього іграшкові машинки, літачки або потяги.

 

Шпигуни

Візьми будь-який непотрібний журнал і дай дитині завдання – знайти на його сторінках певну букву або цифру і обвести її. Потім ви разом з малюком вважаєте, скільки він знайшов “шифрів” і як впорався із завданням.

 

Колекція

Це прекрасна гра, яка тренуватиме уважність дитини, а також навчить групувати предмети за характеристиками. Ти сидиш на дивані і просиш малюка, щоб він приніс 3 (можна 5) предметів на задану тему (наприклад, червоних, круглих, тих, що починаються на певну букву і так далі).

 

Салон краси

Тобі підійде ця гра, якщо ти не проти експериментів зі своєю зовнішністю. Гра “салон краси” припускає, що доки ти сидітимеш і відпочиватимеш, дитина може трохи привести тебе в порядок. Наприклад, заплести косу або зробити манікюр.

 

Автор – Світлана Дорошенко

Джерело – tvoymalysh.com.ua

Фото: depositphotos.com