Діти

Як привчити дитину спати в ліжечку

Найменших дітей укладати спати в ліжко з батьками навіть необхідно, адже мама для них – джерело ласки, тепла і їжі. Але коли дитина стає старше, то краще привчати її спати в окремому ліжечку. Як привчити дитину спати ліжечку?

Привчати дитину спати в ліжечку можна вже приблизно з 6-8 місяців, коли кількість нічних годувань скорочується.

Коли батьки вирішують привчити дитину спати в своєму ліжечку, їм доведеться робити це поступово і послідовно. Якщо під час привчання дитини, реагувати на її незгоду або істерики і дозволяти спати поруч з батьками, то всі зусилля – даремно.

1. Почнемо з того, що малюка потрібно укладати спати в один і той же час, а відхід до сну супроводжувати певним щоденним ритуалом – це може бути легкий масаж, колискова, перегляд книжки з картинками, казка на ніч тощо. Головне, щоб активність носила спокійний характер і за часом була не дуже довгою – 10-15 хвилин буде достатньо.

2. Поки малюк не засне, мама може посидіти поруч, після чого відходить від ліжечка. Якщо незабаром дитина прокидається, то потрібно підійти, заспокоїти його, але (що дуже важливо!) не виймати з ліжечка. Постарайтеся показати дитині, що ви спокійні, говорите тихо, ласкаво і трохи. Якщо дитина прокинеться знову, то підходити слід не відразу, а через хвилину і знову заспокоїти її, пояснивши, що мама поруч, боятися нема чого. Поступово, час потрібно збільшувати, наприклад, до 10 хвилин. На початку, дитина, цілком можливо, буде прокидатися 10-15 разів за ніч, але з часом це буде відбуватися все рідше і рідше.

 

Увага! Якщо мама «не витримує» і забирає малюка до себе в ліжко після влаштованих істерик – подальші спроби протягом місяця приречені на провал.

 

3. Дуже добре допомагає методика «заміщення» мами. Залишаючи ненадовго малюка, мама залишає йому улюблену іграшку, примовляючи: «Ось, Мишко, доглянь ласка за нашим карапузом, поки мене не буде». Повертаючись, мама дякує іграшці, за те, що вона «пригледіла» за малюком. Згодом іграшка для дитини стане символом маминої турботи, і можна буде укладати малюка спати в ліжечко разом з нею.

4. Кроха може додатково відчувати страх темряви. Щоб допомогти дитині впоратися з цим страхом, на допомогу батькам прийде нічник. Також мама може деякий час спати в кімнаті разом з малюком, щоб він переконався у своїй безпеці.

5. Якщо дитяче ліжечко буде подобатися карапузові, то і спати в ній він буде більш охоче.

6. Чи можна укладати малюка спати разом з собою, а коли він засне, переносити його в дитяче ліжечко. Якщо після пробудження дитина реагує на відсутність батьків не дуже бурхливо, то застосовувати такий метод цілком допустимо.

 

Ці рекомендації допомогли не одній мамі і обов’язково допоможуть і вам, якщо ви дійсно хочете привчити дитину спати в ліжечку.

 

Автор – Мар’яна Чорновіл

Джерело – vseodetyah.com