Діти

Діти і казки

Значення казок у вихованні дітей важко переоцінити. Вони накопичують у собі мудрість попередніх поколінь і знаходять чарівну силу – навчальну, розвиваючу і цілющу. Варто відзначити, що казки впливають на формування мислення дитини, на її поведінку на протязі всього дитячого віку, починаючи з пелюшок.

Діти починають вбирати інформацію про найпростіші цінности в ігровій формі.

Пропоную розглянути основні переваги казок:

Казки – найпотужніший інструмент навчання дітей. Вся справа в тому, що вони дають так звані непрямі настанови. Діти мислять образами, їм набагато простіше уявити собі ситуацію з боку, де головними героями є казкові персонажі. Саме на прикладі героїв казок найкраще засвоюється важлива життєва інформація.

У казках дуже яскраво даються різні протиставлення: хоробрість і боягузтво, багатство і бідність, працьовитість і лінь, кмітливість і дурість. Поступово, без тиску з боку дорослих діти вчаться відрізняти добро і зло, співпереживати позитивним героям, а також подумки проходити разом з ними через різні труднощі і випробування.

Виховне значення казок проявляється також у тому, що вони здатні впливати на формування особистісних якостей. У дитячому віці психіка ще нестабільна, межа між добром і злом злегка розмита. Тому батькам необхідно прислухатися до своїх дітей і їх казковим перевагам. Можливо, що улюблені і не улюблені дитиною персонажі вказують на зародження емоційних проблем малюка. В цьому випадку за допомогою тієї ж казки цілком можна трохи скорегувати розвиток дитячої психіки, направити її в мирне русло. Дуже важливо спільно обговорювати прочитане, звертати увагу дитини на якісь ключові моменти, роз’яснювати незрозуміле.

 

Автор – психолог Влада Березянська