Діти

9 способів змусити малюка одягатися мирно

Малюки і одяг – здається, просто несумісні! Особливо, якщо мова йде про одягання маленької дитини вранці – це може перетворитися на справжню битву з істериками. Все ще граєте з малюком у війнушки на одягання? Тоді наші поради допоможуть вам скоріше прийти до мирної угоди!

 

Як змусити малюка одягатися мирно?

Робіть це весело

Малюки люблять ігри та розваги. Чому б тоді не перетворити одягання на гру? Ви можете влаштувати гонку на одягання (хто перший?) або взяти речі дитини і почати одягати в них улюблену м’яку іграшку, а не саму дитину, прикидаючись, що ви не розумієте, що щось робите не так. Можна випадково одягати на малюка речі шиворіт на виворіт або задом наперед, поки він не почне сміятися і не вирішить сам виправити ситуацію.

 

Використовуйте зворотну психологію

Якщо ваш малюк зараз на стадії «Я сам можу», використовуйте це в своїх інтересах. Скажіть йому, що впевнені, що сам він не одягнеться, і повторюйте це в різних варіаціях, щоб йому захотілося довести вам зворотне.

 

Нагрійте одяг малюка

Якщо одягатися потрібно прохолодним ранком, спробуйте нагріти одяг малюка у батареї або теплим потоком повітря з кондиціонера. Повірте, коли одяг буде таким теплою, малюк захоче скоріше його одягти.

 

Надайте вибір

Ваш малюк любить все контролювати? Виберіть пару нарядів, серед яких він зможе вибирати. Не пропонуйте занадто великий вибір, щоб дитина не розгубилася, але створіть ілюзію, що вона сама вирішує, в чому піти сьогодні.

 

Використовуйте стимул

Як і дорослим, малечі подобаються стимули і заохочення. Скажіть малюкові, що якщо він швидко і без капризів одягнеться, то на сніданок його чекатиме щось смачненьке, або він зможе подивитися серію улюбленого мультика, або отримає круту наклейку. І змушуйте його одягатися до улюблених ранкових подій або активностей, на які він чекає з нетерпінням – так чадо буде одягатися швидше, щоб приступити до улюбленої частини ранку.

 

Підключайте маленьких модників до шопінгу

Дітлахи набагато охочіше одягаються, якщо цей одяг вибирали вони самі. Зовсім маленьким модникам можна дати вибрати лише колір, а більш старші дітки можуть брати участь у шопінгу активніше – впевнені, ви зможете разом вибрати те, що підійде вам і сподобається дитині!

 

Подуркуйте

Одягніть штани на голову або шкарпетки на руки – ваш малюк буде з подивом і цікавістю дивитися на вас, як ви одягаєте його речі. Потім він напевно захоче дати вам зрозуміти, що це його одяг. Попросіть дитину показати, куди потрібно одягати кожну з речей, але вдаючи, що не вірите йому – нехай доведе.

 

Співайте пісеньку

Багатьом малюкам подобається, щоб рутинні справи робилися під спеціальну пісеньку, особливо якщо вона весела. Ви можете вибрати пісеньку або придумати свою власну.

 

Відволікайте, відволікайте, відволікайте

Увімкніть улюблений мультик, дайте іграшку, попросіть дитину подивитися у вікно і розповісти, хто що робить – підійде все, що відверне увагу малюка від процесу одягання хоч на пару хвилин.

 

Автор – Сальнікова Анна

Джерело – mama-tato.com.ua