За чашкою кави

Послання новобранцям або до чого готуватися молодим батькам

Ще до першої вагітності, відгуки про материнство лякали своєю категоричністю. Мені або заявляли, що це щастя і тільки спробуй подумати інакше. Або, що це жах-жах-жах. І тільки спробуй подумати інакше. Зараз, коли у мене двоє дітей, з усією відповідальністю заявляю. Жах. Але не жах-жах-жах.

Мені здається, що з народженням дитини в вашому домі з’являється невидимий єдиноріг. І він іноді какає райдугами, а іноді лайном. І вплинути на його травлення Ви не можете. Так само як і передбачити його. Так що треба вчитися ловити момент. Або відмиватися від нього, як вже пощастить.

До чого варто готуватися молодим батькам на мою думку:

Відсутність повноцінного нічного сну. Я не буду лякати всіх обов’язковими безсонними ночами. Як правило, здорові діти просять вночі поїсти і тут же засинають. Але ймовірність того, що вам все ж доведеться встати, погодувати і поміняти памперс наближається до 100 відсотків. Комусь пощастить більше і нічних підйомів буде 1-2 за всю ніч. Комусь менше і доведеться підриватися по 5-6 разів за ніч. Вирішити проблему безсонних ночей можна різними способами, але жоден з них нічого вам не гарантує. Запасайтеся кавою.

Вам доведеться багато в чому собі відмовляти. Це не означає, що на житті треба ставити хрест. З дитиною можна і подорожувати, і працювати, і розважатися. Тільки вибору у вас тепер менше. Ну ось вам приклад.

З Києва пустили лоу-кост в Рим. Чи можу я поїхати з дітьми в подорож? Звичайно! Чи можу я поїхати в Рим? Ні.

Проблема в тому, що виліт з Києва о 5 ранку. Ви можете собі уявити цю епопею? Трирічна дитина приїжджає в аеропорт о третій ночі. Мама дорога! Так це ж дуже добрий початок для трилера. У літаку він теж не засне: по-перше, багато людей, по-друге, незвична обстановка і незручні крісла.

У Рим ми прилетимо близько 8 ранку, а заселення в готель після полудня. Де шастати 4 години з двома маленькими дітьми, які не спали всю ніч? Немовля теж явно буде не в дусі від всієї цієї поїздки і такого різкого перебою в режимі. Словом, вибір країни для відпочинку тепер залежить не тільки від грошей і політичної обстановки.

Ніщо не врятує вас від дитячого крику. Тут як з пунктом 1. Комусь пощастить більше, комусь менше, але під роздачу потраплять всі. В один прекрасний день, навіть самий подарунковий немовля ламається і починає кричати. Часто і голосно. Батьки звичайно ж хвилюються і навіть звертаються до лікарів: може це коліки, може зубки, може легка неврологія? Лікар огляне дитину, щоб виключити щось серйозне, на зразок рахіту і скаже: може коліки, може зубки, може легка неврологія. Додайте ромашку в ванночку. Це треба пережити. «Це треба пережити», – спонсор всіх батьківських криз.

Ви будете зриватися. Рано чи пізно вас накриє. Навіть якщо дитина спокійна – це дитина. Вона багато рухається, багато розмовляє, вимагає уваги. Але найнеприємніше, що з появою дитини, життя не робить вам знижок. У вашого чоловіка не відміняються завали на роботі, але розслабитися вдома він не зможе. Ви будете хворіти, але не зможете відлежатися. Ви будете пізно лягати, але вставати доведеться рано, навіть якщо це неділя. І ви зірветеся.

І вас буде гризти почуття провини. Ви будете почувати себе винуватим, коли зірвалися. Коли відмовили в грі. Коли скинули дитину на іншу людину. Коли вона забилася або захворіла за вашим недоглядом вас буде гризти почуття провини. Але моя вам порада: засовуйте це почуття куди подалі. Ніхто не ідеальний.

Ви будете щасливі. Це почуття буде теж часто вас відвідувати. Упереміш з виною, втомою і роздратуванням. Ви будете в захваті від того, як маленькі досягнення Вашої дитини, радують вас більше, ніж будь-які свої. Вас приведе в захват її посмішка, перші кроки і слова. Вас чекають приголомшливі по своїй силі емоції. І як би парадоксально це не звучало, ви будете щасливі. До речі, до парадоксів теж треба готуватися. Але про це якось іншим разом.

 

Автор – Наталія Бушковська

Джерело – ninnananna.com.ua