За чашкою кави

Чому в Данії ростуть найщасливіші діти: 5 секретів датських мам

Може, і нам варто взяти з них приклад?

Згідно з доповіддю ООН і даними Європейського соціологічного дослідження, Данія — це найзаможніша країна в світі. І в ній, відповідно, народжуються і ростуть щасливі діти. Давайте дізнаємося, як же датським батькам (з покоління в покоління) вдається виховувати щасливих малюків.

 

Данці дозволяють дитині бути дитиною

Мами і тати Данії звикли дотримуватися стратегії «розслаблене батьківство». Вони не тягають дитину по підготовчих заняттях, намагаючись з ранніх років виростити з неї генія. Вони ніколи не роблять з дітьми уроки і не лають за погані оцінки.

Батьки заохочують самостійність і дозволяють дітям пізнавати світ. Зазвичай за допомогою вільної гри. Вони не лають дитину за те, що вона цілий день грала на вулиці, валялася в багнюці або снігу, бігала по калюжах, лазила по деревах, рила канави і т.д. Саме навколо такої діяльності і будується щасливе дитинство. А що ще потрібно дитині?

Данці впевнені, що якщо дитина приходить з вулиці чистенькою, значить вона витратила день даремно і нічого не дізналася. І що брудні руки, одяг і взуття говорять про те, що день малюка був сповнений пригод, відкриттів і досліджень.

Данці насолоджуються кожним днем ​​декрету

Жінки Данії йдуть в декрет на стільки днів, скільки вважають за потрібне. Вони не переживають про те, що позбудуться посади (кар’єри) або стабільного доходу. Все тому, що декретна відпустка оплачується державою: 4 тижні під час вагітності і 14 тижнів після народження дитини. І так, декретні в Данії — це повна заробітна плата, а не її мізерна частина.

Але не тільки мами мають право на оплачувану відпустку, щоб звикнути до нової ролі і провести час з малюком. Тати теж можуть піти в декрет на 4 тижні. Але і це не все! Новоспечені батьки мають право на 32 тижні декретних, які вони можуть розділити на двох.

До речі, зазвичай в декрет іде саме той, хто вносить найменшу лепту в сімейний бюджет. І нерідко це саме новоспечені тати. При цьому вони не мають почуття неповноцінності. Навпаки, пишаються новим статусом і тим, що мають виховувати дитину і вести господарство, поки дружина зайнята на роботі.

 

Данці вчать дітей оптимістично дивитися на світ

Мами і тати Данії практикують «позитивне мислення». Вони вчать дитину бачити в будь-якій ситуації тільки хороше. Наприклад, чадо впало і розбило коліно. Нічого страшного, скаже датська мама, ногу ти не зламав, а значить тобі ще пощастило!

І судячи з того, що з 1973 року Данія утримує статус країни, де народжуються і ростуть найщасливіші діти, ця філософія дійсно працює.

Данці відправляють дітей в садок, а самі йдуть на роботу

У Данії не сперечаються з приводу того, чи потрібно виходити на роботу після народження дитини, як це відбувається у нас. Датчанки не мають почуття провини за те, що хочуть скоріше повернутися до посади, залишивши малюка вдома.

До речі, Данія посідає друге місце в світі за кількістю працюючих матерів. Приблизно 80% жінок повертаються до роботи відразу після того, як дитина досягає дитсадівського віку.

 

Данці дотримуються гендерної нейтральності

У Данії дітей не одягають за принципом — «дівчаток в рожеве, хлопчиків в блакитне». Мами з татами спокійно ставляться до всіх кольорів і купують одяг нейтральних кольорів, щоб потім його могли носити діти будь-якої статі (жовтий, коричневий, сірий, зелений).

І таке ставлення стосується не тільки колірної гами одягу, а й іграшок. У Данії дівчатка спокійно граються машинками і солдатиками, а хлопчики ляльками.

 

Як виявилося, секрети виховання щасливих дітей у датчан досить прості і їх (при бажанні) можуть освоїти всі мами і тати.

Яке з цих правил ви застосовуєте у вихованні своїх дітей?

 

Джерело – poshepky.com