Психологія

Зрозуміти причину роздратування

Уявіть, ви прокинулись і щось пішло не так. Дитина розлила молоко на підлогу (чи задовго вдягалась, чи не давала вам поснідати купою запитань тощо) і ви геть розлютилися. А коли вже прийшли до тями, то зрозуміли, що ще вчора реагували на ці ж дії спокійно. З вами буває так?

Анна Бикова, авторка книжок-бестселерів серії “Лінива мама”, пише, що справжня причина агресії здебільшого далека від точки її вивільнення. І зараз пояснимо, що це означає.

“Дитина часто лише дає привід. Зручний і безпечний спосіб вивільнення накопиченого роздратування. Дратує, що дитина, одягаючись, аби йти в садок, колупається в носі та ніяк не може втрапити ногою в чобіт? А може, насправді ви гніваєтеся, що проспали, що вчора пізно лягли й знову не виспалися, що вкотре спізнюєтеся на роботу, що начальник буде невдоволений? Він і так невдоволений, що найкращий клієнт пішов до конкурентів. Гримати на начальника небезпечно: можливі наслідки. Нагримати на головного клієнта? Абсурд. Насварити себе вчорашню, яка не змогла лягти спати раніше? Нереально. А дитина – ось вона, поряд. Безпечна, тому що відповісти нічим не зможе. Та ще й дає привід.

Якщо в цей момент усвідомити справжню причину роздратування, то ви зрозумієте: дитина тут ні до чого. Нічого страшного вона не робить. Їй просто в цей момент заважає комашка в носі.

Тієї миті, коли ви відчуєте роздратування, скажіть собі: “Стій! А в чому справжня причина?”.

Цитата з книги “Секрети спокою “лінивої мами”.

 

Джерело – НеБийДитину 

Зображення: Александра Сидорченко (Oleksandra Sydorchenko)