Діти

Пози, які заспокоюють маленьку дитину

Всі діти плачуть. Іноді здається, що дитина не перестане плакати, що б ви не робили. Ось як можна заспокоїти немовля.

Фахівці кажуть, що один з найбільш ефективних методів, який можна застосувати, щоб заспокоїти дитину, – покласти її на животик або на бік. До народження плід ніколи не перебував на спині. Він провів велику частину часу з 9 місяців внутрішньоутробного життя головою вниз і зігнутими колінами до грудей. І на протязі мільйонів років це положення стало фактором, який викликає рефлекс самозаспокоєння у немовляти, який, якщо випадково рухається в неправильному положенні, може сам заплутатися в пуповині. Фахівці, доглядаючи за недоношеними немовлятами, найчастіше кладуть їх на бочок, з зігнутими колінами до грудей і при цьому торкаються животика – жест, який також викликає відчуття спокою у дитини. Положення на спині, хоча і рекомендується лікарями для запобігання синдрому раптової смерті, не дуже ефективне, коли потрібно заспокоїти дитину.

Коли дитина лежить на спині, будь-який шум може спровокувати у немовляти рефлекс Моро, що викликає у нього занепокоєння, в результаті чого дитина починає голосно плакати. Положення на боці або на животі активує у немовлят ті мозкові датчики, які передають сигнал, що це безпечно.

 

3 положення, які допоможуть вам заспокоїти немовля

– потрібно завжди тримати його на руках, в положенні протилежному грудному вигодовуванню – покладіть дитину на свою руку на бік спиною до вас і підтримуйте голову відкритою долонею.

– потрібно завжди тримати його лежачи на животі на вашому передпліччі, поклавши голову дитини на свою руку.

– підтримуйте животик плечем і помістіть голову на згин вашого плеча і шиї. Це положення, коли немовля швидко заспокоюється і легко засинає.

 

Джерело – nashamama.com