Діти

7 способів зайняти дошкільника без гаджетів

Сучасний світ без перебільшення можна назвати цифровим, а занурення у віртуальну реальність починається мало не з пелюшок. Мультики, ігри, соцмережі та сайти за захопленнями для дітей міцно увійшли в наше життя.

Але розвиток дитини зовсім не обмежується інтернет-технологіями або переглядом ТБ, хоча у XXI столітті вони теж відіграють важливу роль у формуванні особистості дитини.  25 січня ми відзначаємо особливу дату – Міжнародний день без інтернету.

Звичайно, у дитини, яка звикла починати свій день із планшета, ноутбука, смартфона або ТВ, відмова від них викличе справжню «ломку». Проте існують не менш цікаві заняття та ігри для дітей, у які діти швидко втягуються і беруть участь із задоволенням.

 

Чим зайняти дошкільника, поки гаджети відпочивають?

Щоденні потоки інформації, які обрушуються на нас у Мережі, вже стали такими звичними, що ми просто не помічаємо їх. Малюк, захоплено граючи в улюблену гру або дивлячись мультфільми, часто не може зупинитися самостійно, хоча потім його мозок сигналізує про перевантаження. Щоб уникнути цього, виховання дитини повинно включати періодичні дні відпочинку від гаджетів, коли карапуз зможе спілкуватися з живими людьми, а не технікою і віртуальними персонажами.

 

У день спілкування без цифрових засобів комунікації ти з малюком можеш зайнятися наступним:

  1. Зробити оригінальні поробки. Лялька-мотанка, динозавр із пластиліну, іграшкове місто з паперу, розкішне серце до дня святого Валентина чи сніговик на Новий рік – все залежить тільки від твого смаку, фантазії, бажання дитини і пори року (влітку зробити поробку з осіннього листя буде важкувато:).
  2. Запланувати спільні розваги поза домом. Це може бути похід у гості до друзів сім’ї, відвідування атракціонів або просто неспішна прогулянка улюбленим парком із бесідою – сучасний темп життя рідко дає нам можливість повноцінно і довго спілкуватися на абстрактні теми. Непоганий варіант – дитяча квест-кімната, що відмінно розвиває кмітливість і швидкість реакції.
  3. Провести затишний сімейний вечір читання. Підбери разом із малюком літературу, яка йому подобається, і придумай декорації до будь-якої захоплюючої казкової історії. Читай виразно, зі змістом, а дитина може тобі допомагати, якщо вже вміє читати – їй точно сподобається бути в ролі Пітера Пена або Золотоволоски.
  4. Записати малюка на гурток раннього розвитку. Якщо йому подобається рахувати, підійде математика для найменших, а якщо він обожнює малювати – дізнайся, де найближча художня школа. Орігамі, пісочна анімація, ліплення, художня гімнастика, театральна школа або карате – з хорошим тренером і дитячим колективом малюк із радістю кине планшет або смартфон заради занять.
  5. Організувати домашній майстер-клас. Доньку ти зможеш навчити в’язати або пекти торти, а для синочка доведеться вдатися до допомоги тата – зате з якою гордістю твій дошкільник покаже поличку, яку він робив разом із батьком, або помиту спільно машину.
  6. Влаштувати театральну постановку. Виберіть разом із малюком легкий і веселий дитячий твір, де є розподіл за ролями, а потім почніть підготовку до виступу. Придумування костюмів, пропозиції друзям зіграти будь-яку роль або прийти до вас у якості глядача надовго відволічуть юного гаджетомана від монітора або екрана.
  7. Вирушити на дослідження рідного міста чи села. Якщо погода дозволяє, ви з дитиною цілком можете зображати Робін Гуда і його товаришів у лісі або просто відвідати цікаву екскурсію, що дозволяє познайомитися з історичним минулим місцевості. Цілком можливо, що малюк дізнається інформацію, про яку невідомо навіть всемогутньому Гуглу.

 

Навіть якщо твій дошкільник засмутиться, втративши улюблений телефон або ПК, зовсім скоро він із твоєю допомогою відкриє нові яскраві грані життя – важливо просто приділити трохи часу спільному дозвіллю.

 

Автор – Елизавета Сорока

Джерело – tvoymalysh.com.ua