Творчість

Конструктор з пластиліну та зубочисток

У дитячій творчості пластилін є інструментом без кордонів! Вивчаємо кольори і відтінки, розвиваємо дрібну моторику і фантазію, ліпимо маленькі кульки і з’єднуємо елементи зубочистками. Отримаємо в результаті цікавий для дітей конструктор з безліччю комбінацій.

 

Необхідні матеріали:

  • маса для ліплення Play Doh або звичайний пластилін;
  • зубочистки.

 

Ігровий процес

  1. Щоб отримати від заняття максимум користі, спробуйте вивчити різні властивості пластиліну.
  2. Проаналізуйте колір кожного шматочка. Змішуйте кольору і отримуйте нові відтінки.
  3. Відчуйте пластичність матеріалу на дотик. Маса для ліплення, яка довго пробула на повітрі, поступово втрачає еластичність і перетворюється в твердий матеріал. Якщо затвердів пластилін, його пластичність можна відновити теплом рук або зануренням упакованого шматка в теплу воду.

  1. Найпростіше, що можна зробити з пластиліном – катати кульки. Коли їх стане багато, можна приступати до створення чогось більш складного.
  2. За допомогою зубочисток скріплюємо пластилінові кульки між собою. Вивчаємо геометричні фігури: трикутник, квадрат, прямокутник, багатокутник, пряма, ламана лінія. Якщо дитина проявить фантазію, може вийти сонце, зірка, будиночок, фігурка людини і т.д.

  1. Переходимо до об’ємних композицій. До пласкої опори вертикально приєднуємо зубочистки, вершини яких закриваємо м’якими кульками. Чергувати горизонтальні і вертикальні ряди зубочисток з пластиліновими кульками можна, поки 3D фігура міцно стоїть на поверхні.
  2. Поекспериментуйте і створіть об’ємний макет будиночка, людиноподібні фігурки, інші об’єкти для рольової гри.

  1. Цінність конструкторів в тому, що дитина вчиться і набуває корисні навички в ігровій формі. А після збору конструктора починається ще більш цікавий процес гри з тільки що зробленими героями і об’єктами.

 

Джерело – mini-rivne.com