За чашкою кави

Що таке сім’я та сімейне щастя. Частина 3

ПСИХОЛОГІЯ СІМЕЙНИХ ВІДНОСИН: ЯК ЗРОБИТИ ДІТЕЙ ЩАСЛИВИМИ

Безперечно, запорука щасливого шлюбу – це сімейні відносини, які не зароджуються в один момент, а вибудовуються подружжям «цеглинка за цеглинкою». Сімейні відносини зароджуються разом з сім’єю, як тільки чоловік та жінка приймають рішення жити разом, виховувати дітей, мати загальний побут. Основна умова успіху – це уміння уникати конфліктів або розв’язувати їх. Відсутність конфліктів, взаєморозуміння в сім’ї, комфортний побут – це складові успішного шлюбу та сім’ї, як результат, у такій сім’ї ростуть – щасливі діти.

Взаємовідносини в сім’ї можуть будуватися по-різному. Існують певні типи відносин між подружжям, дітьми та батьками. Розглянемо деякі з них:

 

СПІВРОБІТНИЦТВО

Усі члени сім’ї рівноправні! У такій сім’ї – важливі інтереси кожного, проблеми вирішуються спільно. Для батьків, як і для дітей, пріоритетними є бажання близьких. Основа цієї моделі – відсутність егоїзму та здатність йти на компроміси.

 

НЕВТРУЧАННЯ АБО ПАСИВНА БАЙДУЖІСТЬ

Для такого типу сімейних відносин характерно повне невтручання батьків у життя дітей. Батьки виконують функцію суто фізіологічного виховання. Досить часто, у майбутньому, діти з сім’ї у якій існує подібний уклад – не здатні побудувати власні стосунки та завести сім’ю.

 

ОПІКА

Діти, яким ніколи не надавалася можливість вирішувати власні проблеми, як результат – їхня байдужість до проблем оточуючих. Надмірна опіка з боку батьків призводить до того, діти, стаючи дорослими – не здатні спілкуватися з іншими людьми, однолітками, колегами.

 

ДИКТАТУРА

Старше покоління безапеляційно пригнічує молодше, ігноруючи інтереси дітей. Емоційне насильство може перерости у фізичне.

 

“Що таке сім’я та сімейне щастя. Частина 1

“Що таке сім’я та сімейне щастя. Частина 2

 

Джерело – Дитина МАЄ ПРАВО