Здоров'я

Зимове харчування дітей. Зміцнюємо дитячий імунітет.

Сьогодні будемо дивитися в корінь. У саму суть кишкового імунітету. Те, про що пишу нижче і буду писати – реально посприяє здоров’ю дітей.

Отже. Зміцнити дитячий імунітет. Це можливо зробити харчуванням, яке підтримує баланс мікроорганізмів в кишечнику – органі, де “будується” імунітет (дітей на 80%, дорослих трохи менше – на 50%).

Є таке поняття, як мікробіом – це сукупність мікроорганізмів, що живуть на слизових людини. Навіть звели його в ще одну 13-ту систему організму (почула на Gastrokids, 04/2018).

Так ось, мікроби (добрі і злі) харчуються їжею, яку їсть людина.

Продукти з цукру і білої муки годують патогенну (ворожу) мікрофлору, а овочі, зелень, насіння, цільні крупи і злаки, бобові живлять – доброзичливу (відомі нам лакто-біфідо бактерії). Ці продукти харчування називають ПРЕБІОТИКИ (ви точно чули таке слово). Я запам’ятала так: ПРЕбіотики – це ПРОдукт. (Пре-про).

Висновок: кого будемо годувати, той і буде рости, розмножуватися. Наприклад, даєте галетне печиво / бублики в якості їжі – годуєте грибків. Даєте квашену капусту / йогурт – годуєте і навіть заселяєте корисну мікробіоту (про це буде далі).

Суть зміцнення імунітету в тому, щоб: а) годувати і б) заселяти дружню флору.

Ось чому нам треба, мами, займатися. Так-так, правильно ви переживаєте, що діти овочі і бобові не їдять. І треба шукати шляхи вирішення, але не для того, щоб вони їли тарілку салату, їм це не потрібно.

 

ЯК і ЧИМ годувати представників імунітету

Дорогі читачі, скільки хочеш заселяйте мікрофлору (давайте дітям йогурти, наприклад, і навіть синбіотики / пробіотики), якщо немає їжі для лакто-біфідо бактерій, вони не виживуть.

Ось спробуйте мужа не погодувати вечерею – як мінімум, буде злий. Точно так і друзі-бактерії, тільки злість проявляти будуть не вони (слабенькі – бо голодні), а різні “коки”, бактерії …., яким будуть “розв’язані руки”.

Бажаю вам кожен прийом їжі мати пребіотики, без яких імунітет не може бути міцним. Привести конкретний приклад? Будь ласка.

  • Віддавайте перевагу вівсянці плющеній або вівсяній крупі, ніж пластівцям. З останніх можна приготувати випічку, а також погодувати дітей в дні реабілітації шлунково-кишкового тракту (після діареї, ротовірусної інфекції, ацетону …) або після тренування – в такі моменти швидкі вуглеводи те що потрібно.
  • Готуйте з додаванням цільнозернового борошна, воно містить в собі цілісно подрібнене зерно злаку. Ну і не тільки пшеничне борошно існує, а є ще кукурудзяне, рисове, зеленої гречки (але є деякі особливості в їх використанні). Почніть з цільнозернового пшеничного – пошукайте серед борошна в магазині.
  • Додавайте в кашу під час варіння овочі, натерті на дрібній тертці. Не забагато, 1-2 ст. л. на 4 людини. Морква, гарбуз – завжди відмінно себе “ведуть” у несолодких кашах. Так нагодуєте дітей овочами і так реально смачніше. Спробуйте.
  • Супчики з бобових – дуже корисна їжа для імунітету. Не знали? Вірю. Саме час почати (продовжувати) їх готувати і привчати сім’ю. Спочатку 1 ч.л. помаранчевої сочевиці в звичний для всіх суп / кашу. Потім – більше.

 

Дитячий дієтолог Анна Бойко, hannaboyko.com