Здоров'я

10 міфів про грип

В осінньо зимовий період, закономірно, фіксується підвищений рівень захворюваності на ГРВІ та зокрема грипом. Розглянемо 10 найчастіших міфів:

Міф 1. «Я в минулому році хворів, тому в цьому не заражусь». Це не правда. Вірус постійно мутує, тому ті, хто перехворів або був в контакті з вірусом в минулому році, можуть захворіти і в цьому.

Міф 2. «Частіше ніж один раз на рік на грип не захворієш».  І така думка є хибною. У цьому сезоні очікують три підтипи грипу H3N2 і H1N1 (різновиди свинячого грипу, типу А) і вже ближче до лютого грип типу В.

Міф 3. «На грип можна захворіти, якщо зробив щеплення».  Це найпоширеніша помилка! Щеплення як раз і робиться для того, щоб грипом не захворіти або перехворіти в легкій формі. Вакцина убита і захворіти від неї просто неможливо.

Міф 4. «Їм часник, п’ю препарати для імунітету, тому не захворію». Здоровий спосіб життя частково може вберегти від зіткнення з грипом. Тому важливо:

  • регулярно мити руки з милом
  • вживати достатню кількість рідини
  • поменше відвідувати громадські місця
  • включати в свій раціон більше овочів, ягід і фруктів, молочних продуктів
  • додатково приймати вітаміни, особливо D, C і риб’ячий жир.

А ось що стосується препаратів, що підвищують імунітет – їх роль в профілактиці і лікуванні суперечлива. Вони не врятують від грипу, і приймати їх можна тільки після консультації з лікарем.

Міф 5. «На грип хворіють тільки взимку». У наших широтах сезон грипу починається на початку жовтня і триває до кінця квітня.

Міф 6. «Якщо є нежить і кашель – це грип». ГРЗ, ГРВІ та грип – це зовсім різні захворювання але це все вірусні інфекції

Міф 7. «Діти на грудному вигодовуванні на грип не хворіють». Хворіють. Грудне вигодовування це прекрасно, але від грипу воно не захищає.

Міф 8. «Про всяк випадок потрібно випити антибіотик». Антибіотики на віруси, в тому числі і грип, не діють. Антибіотики призначаються тільки лікарем в разі, якщо виникло ускладнення, наприклад, пневмонія.

Міф 9. «Можна заразитися тільки при тісному контакті». Передається інфекція від хворої людини до здорової з дрібними крапельками слини при розмові, кашлі, чханні.

Міф 10. «Небезпека грипу перебільшена». Це не так. На жаль, в окремих випадках, можливо навіть летальний результат. Тільки не від самого грипу, а від ускладнень, їм викликаних.

 

Автор – Олена Суркова, Доказовий педіатр