Розвиток

Як допомогти дитині вивчити назви днів тижня, сезонів і місяців?

Вірші – запоминалки для заучування місяців, незвичайні дидактичні ігри і пальчикові гімнастики – ось далеко не повний перелік прийомів, які допоможуть відповісти на питання: як запам’ятати дні тижня, місяці і назви сезонів дитині.

Итак, ми вчимо дні тижня з дитиною. З чого і коли почати таке навчання? Передусім, візьми до уваги когнітивні особливості малюків різного віку.

 

Як вивчити дні тижня

Педагоги так визначають середній вік, найбільш відповідний для освоєння такої нової інформації :

  1. У 3-4 роки малюк починає розрізняти частини доби: ранок, день, вечір, ніч. Спочатку він звертає увагу на зовнішні зміни (уранці встає сонце, а увечері стає темно), потім розподіляє свої дії впродовж дня (вдень обідаю, а увечері малюю).
  2. У віці 4-5 років дитина вже розуміє, що таке учора, сьогодні, завтра, може вірно перерахувати події в хронологічній послідовності.
  3. У 5-6 років малюк усвідомлює, що таке доба, може запам’ятати і назвати по порядку дні тижня, сезони, місяці роки. Перед школою дитина готова відповідати на питання: коли у тебе День народження, який місяць за вікном?

Відповідаючи на питання, як запам’ятати дні тижня дитині, окрім її віку, варто пам’ятати, що у дошкільнят переважає наочно-дієве мислення. Тому будь-яке заучування нових понять (у формі гри, віршів про дні тижня і місяці і так далі) важливо підкріплювати візуально (наприклад, зображеннями в книзі, тематичними магнітами на холодильнику або плакатом на стіні).

Як запам’ятати дні тижня, назви сезонів і місяці дитині

Як запам’ятати дні тижня і місяці дитині? Ось декілька цікавих дидактичних ігор:

  1. Вивчити забавні вірші або пальчикові гімнастики про дні тижня.
  2. Намалювати разом яскравий дидактичний плакат. Наприклад, візуально дні тижня можна представити у вигляді паровозика, квітки або веселки (її відтінків також 7).
  3. Зробити самостійно дидактичну гру, присвячену порам року. Виріж велике картонне коло з порами року і назвами місяців. Приготуй прищіпки, на кожній з яких за допомогою двостороннього скотча закріпи тематичні аплікації з журналів (наприклад, взимку ми катаємося на санчатах, а навесні саджаємо город). Запропонуй малюкові самостійно знайти місце на колі з порами року кожному зайняттю.
  4. Щоб легко вивчити назви сезонів з дитиною, варто знайти 4 фотографії вашого двору в різні пори року. Розмісти їх в зоні видимості малюка і кілька разів в день звертай уваги на відмінності (листя дерев, кількість людей на вулиці, їх одяг).
  5. Зробити або придбати календар корисних звичок. Такі плакати з розкладом на день легко перетворити на дидактичну гру, яка допоможе вивчити дні тижня і назви місяців. Малюк прокинувся і почистив зуби? Знайдіть разом на плакаті сьогоднішній день (наприклад, вівторок), і відмітьте досягнення малюнком або магнітом із зубом.

 

Думаємо, тепер ти точно знаєш, як запам’ятати дні тижня дитині. Вчіться із задоволенням!

 

Автор – Тетяна Блінова

Джерело – tvoymalysh.com.ua

Фото: depositphotos.com